Shell сплатила 80 млн грн штрафу АМКУ

Shell сплатила 80 млн грн штрафу АМКУ

Мережа АЗС Shell оскаржувала штраф АМКУ впродовж трьох років

Shell сплатила 80 млн грн штрафу АМКУ
Фото: shell.ua

Компанія «Альянс Холдинг», яка представляє мережу АЗС Shell, сплатила 79,4 млн грн штрафу за порушення антимонопольного законодавства. Про це повідомив голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook.

«Компанія ШЕЛЛ сплатила до бюджету штраф та пеню по рішенню АМКУ листопада 2016 року на загальну суму біля 80 млн гривень», – зазначив у дописі Терентьєв.

Голова АМКУ також повідомив, що минулого тижня Господарський суд першої інстанції підтримав позицію АМКУ в справі SOCAR та наклав на компанію штраф у розмірі 27 млн грн.

Нагадаємо, АМКУ назвав рівень роздрібних цін на пальне в січні в мережах основних операторів недостатньо обґрунтованим та анонсував подальше вивчення цього питання.

Як повідомляв Mind, на початку грудня 2019 року Комітет рекомендував семи роздрібним операторам – WOG, ОККО, «Укрнафта», Amic, Shell, Socar, UPG і Glusco – в обов’язковому порядку переглянути роздрібні ціни на високооктанові бензини та дизельне паливо.

АМКУ відзначає, що після надання рекомендацій ціни поступово знизились: WOG, OKKO, AMIC Energy, SHELL, SOCAR, UPG, GLUSCO знизили ціну на літр бензину марки А-95 більш ніж на 2 грн, «Укрнафта» – на 1 грн.

Натомість ціни на дизпаливо теж впали на більш ніж 2 грн за літр на станціях на WOG, OKKO, SHELL, SOCAR, тоді як AMIC Energy, «Укрнафта», UPG, GLUSCO скинули лише близько 1 грн.

Але з другої декади січня зниження цін на АЗС призупинилося, експерти пояснюють це  зростанням цін в оптовому сегменті, невизначеністю з поставками з Білорусі та загальною напруженістю на світовому ринку нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло