АМКУ рекомендував АЗС знизити ціни на бензин

АМКУ рекомендував АЗС знизити ціни на бензин

Середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися на 5-5,6%

АМКУ рекомендував АЗС знизити ціни на бензин
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) 5 грудня 2019 року ухвалив рекомендації для АЗС щодо встановлення цін при торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Комітет провів аналіз цих ринків та за результатами їх функціонування  в червні-листопаді встановив,  що середні ціни крупного опту на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися майже на 20%, курс долара США до гривні, що має значний вплив на ціноутворення зважаючи на імпортозалежність  цих ринків, знизився на майже 12%.

Також АМКУ зазначив, що середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися на 5-5,6%.

При цьому, рівень роздрібних цін на бензин марки А-95 та дизельне паливо на стаціонарних АЗС основних учасників ринку залишився практично незмінним.

Зважаючи на значний вплив ринків нафти та нафтопродуктів на всі галузі національної економіки, енергетичну безпеку держави та рівень життя населення, АМКУ ухвалив обов'язкові до розгляду рекомендації щодо уживання заходів щодо встановлення роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

Нагадаємо: нещодавно співробітники СБУ викрили та ліквідували підпільне виробництво палива у Харківській і Полтавській областях через які держава недоотримала 5 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію