АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» через завищені ціни на газ

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» через завищені ціни на газ

У позові зазначається, що ціни для населення встановлювалися за промисловими розцінками

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» через завищені ціни на газ
Фото: Укрінформ

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи проти НАК «Нафтогаз України» щодо зловживання монопольним становищем на ринках природного газу та завищення цін для населення з 1 листопада 2018 року. Про це повідомляється на сайті пресслужби відомства.

«Згідно з Положенням Кабміну про Покладання спеціальних обов'язків саме Нафтогаз продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів, тобто населення. При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією», – сказано в повідомленні.

В АМКУ також зазначили, що ціни «Нафтогазу» для промислових споживачів вищі, ніж встановлені за результатами електронних біржових торгів на енергетичній біржі та на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG).

Нагадаємо: раніше «Нафтогаз» повідомив, що ціна газу для потреб населення в лютому знизилася на 15%. За даними компанії, це найнижчій рівень з квітня 2016 року.

Також у «Нафтогазі» зазначили, що з 1 березня знизять ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання на 12%-15% в залежності від умов постачання.

Як повідомляв Mind, компанія планувала до кінця лютого розпочати закупівлю природного газу через електронний майданчик Української енергетичної біржі (УЕБ) на умовах редукціону, тобто коли договірна ціна купівлі визначатиметься за результатами торгів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло