Оржель: «Якщо об’єднане Мінекоенерго ліквідують – значить, нам не по дорозі з Європою»
Екс-міністр розповів, чого добилося Мінеконерго за 6 місяців, і що було найважчим

Екс-міністр Міністерства енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель розповів, що пішов у відставку за власним бажанням. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Я обрав шлях не бути міністром, – зазначив він, вказавши причиною такого рішення збільшення кількості невіришених проблем: – У мене з'явилося відчуття, що замість вирішення проблем ми починаємо їх «годувати», – зазначив він.
Оржель розповів про результати роботи міністерства під його керівництвом за останні 6 місяців.
- Ми стабільно пройшли осінньо-зимовий період 19/20. Коли прийшов новий уряд на складах була рекордна мала кількість вугілля, був 100 % ризик відсутності транзиту газу територією України. Всі ці проблеми були вирішені;
- Найшвидший анбандлінг НАК «Нафтогаз» України та успішне підписання договору про транспортування газу;
- Це дозволило нам зменшити ціну на газ для людей. У лютому в нас рекордно низька ціна на газ – 3 938 грн/тис куб. м. Це менше на 15,1%, ніж січні цього року і менше на 36,7%, ніж минулого року.
- Ми прийняли пакет законопроектів, які сприятимуть легалізації видобутку бурштину;
- Ми почали формувати зовсім іншу якість відкритих даних в екології: на публічну кадастрову карту нанесено 100% смарагдової мережі, винесено на карту 80% лісів та почали позначати природньо-заповідний фонд. Це дозволить зберегти наше природнє багатство, при тому, що інвестори наперед будуть знати, де неможливо будувати свої об’єкти;
- Ми запустили ринок деревини, який повинен сприяти легалізації вирубок та забезпечити рівність доступу до обмеженого ресурсу; – електронні аукціони на рибу, ліс та інші обмежені ресурси;
- Ми максимально виступали за заборону одноразового пластику, зокрема пластикових пакетів і оксорозкладного пластику. Це дуже важливо для Країни, коли у нас немає переробки відходів. Ми розпочали напрацювання комплексних законопроектів про відходи і сподіваємося, що Комітет продовжить роботу і в країні появиться сфера переробки відходів;
- Ми створили інвестиційний атлас надрокористувача та єдине вікно;
- Ми розробили перші математичні моделі «зеленого» енергетичного переходу;
- Ми створили умови і зменшили майже на 20% ціну на електричному ринку, що зняло тягар на бізнес;
- Розробили проект закону, який буде сприяти ще більшому спрощенню приєднання до електричних мереж;
- Підготували нормативно-правову базу та програмне забезпечення для проведення «зелених» аукціонів;
- Ми проаналізували та запропонували рішення по вугільній галузі. І я особисто вважаю, що чим швидше ми приймемо правильні рішення у галузі, тим менший тягар будуть нести наша економіка і українці.
Я обрав шлях не бути міністром... Чому? У момент, коли Країні потрібні складні рішення, коли необхідно стиснути зуби...
Опубліковано Олексій Оржель Четвер, 5 березня 2020 р.
Найважчим за цей період Оржель назвав боротьбу з системою та «старими корумпованими кадрами».
«Протягом цих 6 місяців ми збили стовпи (далеко не всі) корупції в енергетиці та екології. Ми стояли на тому, що жоден корупційний інтерес не пройде», – написав екс-міністр.
При цьому він наголосив, що якщо в новому уряді об'єднане міністерство ліквідують – «значить нам не по дорозі з Європою та Європейською Зеленою Угодою», заявив Оржель.
Нагадаємо, напередодні Верховна Рада проголосувала за відставку прем’єр-міністра Гончарука та Кабінету міністрів.
Того ж дня Верховна Рада затвердила список міністрів, який подав новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Посада міністра Мінекоенерго поки що залишається вакантною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].