SIPRI: США залишаються найбільшим експортером зброї у світі
Російська частка у світовому експорті знизилась

Сполучені Штати утримують перше місце з продажу зброї у світі. Їхня частка від загального обсягу експорту зброї у світі складає 36%. Про це свідчать дані звіту Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI), передає DW.
Вашингтон збільшив обсяги експорту зброї на 23% з 2015 по 2019 роки, порівняно з попереднім п'ятирічним періодом. Ініціатором збільшення поставок зброї була не тільки адміністрація президента США Дональда Трампа, частину з них затвердив ще його попередник Барак Обама за час свого президентства.
Половину зі всієї зброї Вашингтон за останній п'ятирічний період продав країнам Близького Сходу. Головним покупцем у цьому регіоні була Саудівська Аравія. Водночас попит на передові американські військові літаки зростає і в інших країнах та регіонах світу, зокрема, у Європі, Австралії, Японії та Тайвані.
У той час як американська частка експорту зброї зросла з 31% до 36%, частка РФ знизилася з 27% до 21%. Причиною цього став значно нижчий попит з боку найважливішого покупця російської зброї – Індії. Екпорт російської зброї скоротився за останні 5 років на 18% у порівнянні з попередньою п'ятирічкою. Зокрема на 87% скоротилися поставки зброї РФ до Сирії. Це скорочення триває на тлі підтримки Кремлем режиму сирійського президента Башара Асада.
Французький експорт зброї за останні п'ять років збільшився на 72%, порівняно з попереднім п'ятирічним періодом. Це частково пояснюється збільшенням поставок зброї до Єгипту, Катару та Індії.
На Німеччину припадає 5,8 %від загального експорту зброї. За останні п'ять років Берлін продав на 17 % більше зброї, ніж за попередній період.
Минулого місця Інститут оприлюднив звіт, згідно з яким Китай вийшов на друге місце в світі з продажу зброї, випереджаючи за цим показником Росію і поступаючись лише США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].