SIPRI: США залишаються найбільшим експортером зброї у світі

SIPRI: США залишаються найбільшим експортером зброї у світі

Російська частка у світовому експорті знизилась

SIPRI: США залишаються найбільшим експортером зброї у світі
фотот www.flickr.com/photos/defenceimages/25784675066

Сполучені Штати утримують перше місце з продажу зброї у світі. Їхня частка від загального обсягу експорту зброї у світі складає 36%. Про це свідчать дані звіту Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI), передає DW.

Вашингтон збільшив обсяги експорту зброї на 23% з 2015 по 2019 роки, порівняно з попереднім п'ятирічним періодом. Ініціатором збільшення поставок зброї була не тільки адміністрація президента США Дональда Трампа, частину з них затвердив ще його попередник Барак Обама за час свого президентства.

Половину зі всієї зброї Вашингтон за останній п'ятирічний період продав країнам Близького Сходу. Головним покупцем у цьому регіоні була Саудівська Аравія. Водночас попит на передові американські військові літаки зростає і в інших країнах та регіонах світу, зокрема, у Європі, Австралії, Японії та Тайвані.

У той час як американська частка експорту зброї зросла з 31% до 36%, частка РФ знизилася з 27% до 21%. Причиною цього став значно нижчий попит з боку найважливішого покупця російської зброї – Індії. Екпорт російської зброї скоротився за останні 5 років на 18% у порівнянні з попередньою п'ятирічкою. Зокрема на 87% скоротилися поставки зброї РФ до Сирії. Це скорочення триває на тлі підтримки Кремлем режиму сирійського президента Башара Асада.

Французький експорт зброї за останні п'ять років збільшився на 72%, порівняно з попереднім п'ятирічним періодом. Це частково пояснюється збільшенням поставок зброї до Єгипту, Катару та Індії.

На Німеччину припадає 5,8 %від загального експорту зброї. За останні п'ять років Берлін продав на 17 %  більше зброї, ніж за попередній період.

Минулого місця Інститут оприлюднив звіт, згідно з яким Китай вийшов на друге місце в світі з продажу зброї, випереджаючи за цим показником Росію і поступаючись лише США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло