Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Справа МН17: головне в другий день слухань

Справа МН17: головне в другий день слухань

Російські спецслужби тиснуть на свідків, ті побоюються за власну безпеку

Справа МН17: головне в другий день слухань
фото "Громадське"

У Нідерландлах окружний суд Гааги 10 березня продовжив розгляд справи про катастрофу пасажирського Boeing-777 над Донбасом влітку 2014 року.

Обвинуваченими у справі проходять Ігор Гіркін, генерал-майор Сергій Дубінський, полковник Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко. Жоден з чотирьох обвинувачених на процесі не присутній.

Прокуратура повідомляє, що свідки у цій справі  побоюються за своє життя. Зокрема, вони дуже бояться помсти російських спецслужб.

За інформацією Deutsche Welle, полковник Олег Пулатов (він єдиний зі звинувачених, адвокати якого присутні в залі суду) подав протест проти рішення засекретити імена деяких свідків. Це питання зараз розглядається.

Прокуратура дуже хоче допитати Пулатова: він єдиний зі звинувачених, хто хоч якось вийшов на контакт. І готова піти на компроміси – якщо полковник приїде в Нідерланди, то його не будуть арештовувати, хоча є виданий ордер про його арешт. Натомість його можуть допитати в якості свідка.

Звинувачення цитує свідків під кодовими іменами, оскільки вони, нагадаємо, побоюються за свою безпеку. Наприклад, прозвучали свідчення добровольця з Росії, який в липні 2014 знаходився поруч з місцем, звідки був зроблений залп «Буком». Кілька інших свідків були безпосередніми учасниками транспортування зенітного ракетного комплексу. Один з них відзначив, що «впізнав по говору» вихідців з Росії, які перебували поруч з «Буком». Кілька свідків перебували в підпорядкуванні одного з підозрюваних – українця Леоніда Харченка, який живе в Донецьку.

Головною подією дня стали свідчення анонімних свідків, які повідомили про тиск з боку російської влади. До одного зі свідків «кілька разів приходили озброєні люди» після поширеного ним відео. Інший самостійно розслідував обставини трагедії, але його комп'ютер був вилучений. У цих умовах пропозиція адвокатів Пулатова розкрити імена інформаторів навряд чи буде виконана.

«Існують чіткі вказівки на те, що російські спецслужби активно намагаються перешкодити встановленню правди щодо катастрофи рейсу MH17», – заявив прокурор Тейс Бергер.

Станом на сьогодні слухання завершено, вони відновляться 23 березня.

Про початок процессу – в матеріалі «Суд у справі МН17: як минув перший день засідання».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті