Мінекоенерго пропонує заборонити одноразові пакетики в магазинах
В якості альтернативи пропонуються мішечки багаторазового використання

Міністерство енергетики та захисту довкілля України звертає увагу населення України на шкідливість одноразових пакетиків і пропонує запровадити на них заборону. Про це йдеться в дописі Міністерства у соцмережі Facebook.
Як наголошують в Мінекоенерго, ненавмисне надмірне споживання одноразового пластику дуже шкодить навколишньому середовищу, що, своєю чергою, також негативно впливає на здоров'я людей.
Серед головних причин, чому пластикові пакетики є шкідливими, в Міністерстві назвали їх здатність розкришуватися на мікропластик і забруднювати грунти, води та проникати через харчовий ланцюжок в організм людини.
Вплив мікропластику на людський організм досі не досліджений, йдеться в дописі.
🔴 Чому ми повинні заборонити пластикові пакети ❓ Пластикові пакети – це зручний спосіб перевезти придбані вами товари,...
Опубліковано Міністерство енергетики та захисту довкілля України Четвер, 12 березня 2020 р.
Крім того, пластикі пакетики сприяють змінам клімату та глобальному потеплінню, наголосили в Міністерстві.
«Поліетилен отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Нафта та природний газ – це невідновлювані ресурси викопного палива, і завдяки їх видобутку та виробництву, вони викидають парникові гази та сприяють глобальним змінам клімату. Виробництво цих мішків дуже енергоємне», – зазначається в дописі.
Крім того, в Мінеконерго наголосили, що одноразовий пластик практично неможливо переробити.
«Для переробки пластикового пакета необхідне спеціалізоване дороге обладнання, яке може розбити пластик і перетворити його в новий продукт. І далеко не всі підприємства можуть собі таке дозволити. Фактичний коефіцієнт переробки пластикових пакетів у всьому світі становить від 5% до 15%», – пояснили у відомстві.
В Міністерстві пропонують повернутися до мішечків багаторазового використання, це, на їх думку, «дає нову можливість створити стійкі вироби та забезпечити новими робочими місцями».
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла законопроект про заборону пластику у першому читанні. Однак, цей законопроект не поширюється на біорозкладні пластикові пакети і одноразові пластикові пакетики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].