Україна припинила відбір газу з ПСГ і почала його закачування

Україна припинила відбір газу з ПСГ і почала його закачування

Робота двох ПСГ переведена в режим закачування

Україна припинила відбір газу з ПСГ і почала його закачування
фото Shutterstock

Україна припинила відбір газу з деяких підземних газових сховищ (ПСГ) і почала його закачування, йдеться в матеріалах оператора газосховищ компанії «Укртрансгаз».

Як повідомила прес-служба «Укртрансгазу» «Українським новинам», компанія перевела 2 з 12 підземних сховищ газу на роботу в режимі закачки природного газу.

«З огляду на вимоги учасників ринку, ми перевели роботу двох ПСГ в режим закачування. Таким чином, ми можемо надати послуги із закачування газу тим клієнтам, які в цьому зацікавлені», – повідомили в компанії.

Згідно з даними державного підприємства «Оператор газотранспортної системи (ГТС) України», 11 березня було проведено закачування газу в ПСГ обсягом 3,87 млн куб. м газу.

Станом на 10 березня 2019 року в ПСГ України знаходилося 15,805 млрд кубометрів, а 11 березня – 15,809 млрд кубометрів. Станом на 12 березня запаси досягли 15,818 млрд кубометрів.

Україна почала відбір газу з ПСГ 1 листопада 2019 року. Запаси газу на початок опалювального сезону становили 21,784 млрд кубометрів. Таким чином, з початку опалювального сезону було відібрано 5,975 млрд кубометрів.

Технологічний мінімум запасів газу в ПСГ України оцінюється експертами в 7-8 млрд кубометрів.

Україна призупинила закупівлі російського газу з 25 листопада 2015 року. В даний час країна закуповує газ по реверсу зі Словаччини, Угорщини та Польщі. Також закачування газу в ПСГ здійснюється за рахунок власного видобутку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло