Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Антимонопольний комітет перевірить, чому МАУ завищила ціни на квитки

Антимонопольний комітет перевірить, чому МАУ завищила ціни на квитки

АМКУ може накласти штраф у розмірі до 10% річного прибутку компанії

Антимонопольний комітет перевірить, чому МАУ завищила ціни на квитки
фото DR

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України починає розслідування щодо підвищення цін на авіаквитки компанією «Міжнародні Авіалінії України». Про це повідомив голова Київського відділення АМКУ Олексій Хмельницький у соцмережі Facebook.

«У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 влада Україна закликала громадян терміново повернутися з-за кордону. З 17 березня авіасполучення з іншими країнами буде зупинено. В цій надзвичайній ситуації до Антимонопольного комітету надійшли повідомлення, що найбільший національний авіаперевізник – Міжнародні авіалінії України – різко підняв ціни на квитки на останні дні перед призупиненням авіасполучення», – написав він.

Ціни на авіаквитки МАУ: Київське обласне територіальне відділення АМКУ починає розслідування У зв’язку із пандемією...

Опубліковано Khmelnitskyy Aleksey Неділя, 15 березня 2020 р.

Зокрема, він навів дані, що квиток економ-класу Лондон-Київ на 15 березня коштує 24 000 грн, при тому що напередодні квиток коштував менше 10 000 грн.

«АМКУ вивчить ці факти і, у разі встановлення порушень конкурентного законодавства, покарає порушника», – зазначив Хмельницький.

За його інформацією, Комітет може накласти штраф у розмірі до 10% річного прибутку компанії.

Він звернувся до громадян, які стали свідками таких дій МАУ, надати в АМКУ всю можливу інформацію (квитки, чеки оплати, інші документи щодо перельотів».

Між тим в МАУ пояснили, чому підвищили ціни на квитки. За їх словами, ціни  автоматично розраховує спеціальна система Revenue Management System, пише Радіо Свобода.

«Сучасні компанії розраховують вартість авіаперельоту за одним і тим самим алгоритмом. Ціну формує спеціальна система розрахунку – Revenue Management System, що виключає вірогідність формування вартості авіаквитків у ручному режимі. Ця система автоматично визначає вартість на тому чи іншому маршруті у відповідності до цілої низки показників. Таких, як інтенсивність продажів, попит на період часу тощо», – розповіли в МАУ.

У компанії зазначили, що збільшення запитів на оформлення квитка система розцінює як підвищення попиту з відповідним корегуванням вартості.

Як повідомлялося, МАУ підняла ціни на квитки перед масовим поверненням українців з-за кордону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті