Рада звільнила ФОПи від сплати ЄСВ та скасувала податкові штрафи на період карантину

Рада звільнила ФОПи від сплати ЄСВ та скасувала податкові штрафи на період карантину

Громадяни також будуть звільнені від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчим кредитам до 30 квітня

Рада звільнила ФОПи від сплати ЄСВ та скасувала податкові штрафи на період карантину
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3220 про підтримку підприємців у період карантину через коронавірус на позачерговій сесії парламенту у вівторок, 17 березня. За документ проголосували 359 народних депутатів.

Про основні засади законопроєкту повідомила заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів на своїй сторінці у Facebook.

«Для бізнесу: всі ФОПи та ті, хто займаються незалежною профдіяльністю тимчасово звільняються від сплати ЄСВ; тимчасово скасовуються основні штрафи за порушення податкового законодавства (крім порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти); запроваджується тимчасовий мораторій на перевірки бізнесу та продовження початих; скасовується податок на комерційну нерухомість та землю», – зазначила Ковалів.

У дописі також повідомляється, що згідно законопроєкту на 3 місяці відтерміновується обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців», до 1 липня 2020 року продовжується термін подання річної декларації про майновий стан і доходи, а також запроваджено можливість дистанційної роботи в період карантину.

Документ передбачає допомогу для тих, хто захворів на короновірус чи має перебувати в самоізоляції. Громадяни звільняються від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчим кредитам з 1 березня по 30 квітня.

Нагадаємо: Верховна Рада прийняла законопроєкт № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». За документ проголосували 344 депутати.

Документом передбачено здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур, передбачених Законом України «Про державні закупівлі» для можливості оперативно реагувати на ситуацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті