Мобільні оператори в Європі передають дані про переміщення людей в боротьбі з коронавірусом
Дані допомагають центрам охорони здоровʼя відстежувати, чи дотримуються люди карантину

Європейські оператори мобільного зв'язку обмінюються даними з органами охорони здоров'я Італії, Німеччини та Австрії, допомагаючи боротися з коронавірусом, відстежуючи, чи дотримуються люди обмеження на пересування, пише Reuters.
Дані, які є анонімними, дозволяють скласти карту концентрації і переміщення клієнтів у «гарячих зонах», де з'явився коронавірус COVID-19.
Це менш агресивний підхід, ніж методи в Китаї, Тайвані та Південній Кореї, які використовують дані про розташування смартфона для відстеження контактів з особами, які дали позитивний результат, або для відстеження дотримання карантину.
Азіатський підхід показав вражаючі результати. У Європі, однак, акцент робиться на моніторинг дотримання карантину для уповільнення пандемії.
У Німеччині, де закриваються школи і ресторани, і людям наказують працювати вдома, дані оператора Deutsche Telekom дають уявлення про те, чи дотримуються люди карантину, сказав президент Інституту Коха Лотар Вілер.
«Якщо люди так само десь ходитимуть, як і два тижні тому, вірус буде важко стримати», – заявив Вілер.
За його словами, Німеччина вступає в експонентну фазу епідемії, попереджаючи, що без дотримання карантину за два-три місяці може заразитися до 10 млн чоловік.
Кількість випадків коронавірусу в Німеччині зросла більш ніж на 1000 осіб за добу – до 8 198 осіб, 12 загиблих.
В Італії оператори мобільного зв'язку Telecom Italia, Vodafone і WindTre запропонували владі дані для моніторингу переміщень людей.
Регіон Ломбардія використовує дані, щоб побачити, скільки людей дотримується суворих обмежень. Дані показують, що переміщення на 300-500 метрів скоротилися приблизно на 60% з 21 лютого, коли був виявлений перший випадок у країні.
«Скрізь, де це технічно можливо і юридично допустимо, Vodafone готовий допомогти урядам в застосуванні великих наборів даних», – сказав генеральний директор Нік Рід.
Австрія ввела карантин по всій країні після поширення коронавірусу серед лижних туристів в Тіролі, які, повернувшись додому, поширили інфекцію в центральній і північній Європі.
Telekom Austria використовує спеціальний додаток аналізу руху, розробленого Invenium, дочірнім підприємством Грацського технологічного університету. Цей інструмент відповідає правилам ЄС про конфіденційність.
«За допомогою цих даних можна візуалізувати потоки руху груп людей», – сказала представник Telekom Austria Лівія Дандреа-Бем.
Нагадаємо, Інститут Коха прогнозує, що епідемія коронавірусу може тривати ще два роки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].