Захворіло у світі
6,108,525
Померло у світі
370,247
Вилікувалось у світі
2,596,403
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
МВФ може збільшити кредит для України після прийняття закону про банки та земельної реформи

МВФ може збільшити кредит для України після прийняття закону про банки та земельної реформи

Ухвалення «антиколомойського» закону та відкриття ринку землі дозволять виділити Україні більше фінансів, ніж зазначалось раніше

МВФ може збільшити кредит для України після прийняття закону про банки та земельної реформи
Крісталіна Георгієва
Фото: УНІАН

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва повідомила про значний прогрес у переговорах щодо нової програми розширеного фінансування (EFF) для України та наголосила на необхідності ухвалення так званого «антиколомойського» законопроєкту про неповернення збанкрутілих банків екс-власникам, а також відкритті ринку землі. Відповідна заява Георгієвої опублікована на офіційному сайті МВФ.

«Ухвалення законопроєктів щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи дозволило б швидше просунутися вперед та завершити роботу над умовами нового договору, з доступом до більших ресурсів, ніж передбачалося раніше», – поінформувала Георгієва.

Однією з принципових умов отримання Україною траншу МВФ у $5,5 млрд є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку: урядовий законопроєкт №2571, який гарантує виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам. 

МВФ вимагає від українського уряду прогресу у питанні стягнення компенсації з ексвласників націоналізованого ПриватБанку.

Нагадаємо: 17 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Як повідомлялося, МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд: кошти надаватимуться Україні протягом трьох років. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті