В ОП та МОЗ не розповідають, до яких лікарень надійшов вантаж із Китаю
За розподіл вантажу відповідає координаційна рада для боротьби з поширенням COVID-19 при ОП

Офіс президента та Міністерство охорони здоров’я не бажають розповідати, в які саме лікарні надійшов перший вантаж з Китаю для боротьби з коронавірусом.
Ще 23 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що український військовий літак доправив з Китаю тест-системи полімеразної ланцюгової реакції, експрес-тести, апарати штучної вентиляції легень, медичні маски, захисні костюми та інші засоби боротьби з COVID-19. Глава держави наголосив, що отриманий вантаж буде розподілено по всіх регіонах України. Він надійде до лікарень, лабораторій, до поліцейських, прикордонників та військових.
Декілька джерел розповіли Mind, що з 23 березня посередники пропонують дистриб'юторам викупити частину доставленого з Китаю вантажу (експрес-тести тощо).
Наше видання надіслало запити до Офісу президента, Міністерства охорони здоров’я та Кабміну з проханням відповісти на прості питання:
• Як розподілився вантаж з Китаю?
• В які лікарні, лабораторії, військові частини тощо він поставлений?
• В якому обсязі по кожній позиції:
- тест-системи полімеразної ланцюгової реакції,
- експрес-тести,
- апарати штучної вентиляції легень,
- медичні маски,
- захисні костюми,
- інші засоби боротьби з COVID-19.
Mind отримав відповідь лише від Кабміну. В пресслужбі розповіли, що за розподіл вантажу відповідає координаційна рада для боротьби з поширенням коронавирусной інфекції COVID-19 при Офісу президента. Офіс президента та Міністерство охорони здоров’я вже майже тиждень приховують інформацію.
Тим часом у соцмережах з'явилися думки про те, що вантаж «вирушив» не за цільовим призначенням.
«Знайомі з цією ситуацією люди в неофіційному порядку розповідають, що представники української держави чи то не зрозуміли, чи то забули, чи то не змогли, і просто не прийняли вантаж під чиюсь відповідальність. Мало того, не організували і його відповідальне зберігання», – пише на своїй сторінці у Facebook експерт Роман Хіміч.
За словами очевидців, в результаті викликані в «Бориспіль» представники облздравів розтягнули вантаж.
«Тепер ні МОЗ, ні ОП не можуть нічого відповісти на найпростіше, здавалося б, питання: скільки і чого саме вирушило в кожну з областей. Просто тому, що вони цього не знають. І вже ніколи не дізнаються. З точки зору керівництва облздравів, яким впало на голову таке щастя, воно є їх законним видобутком, яким вони будуть розпоряджатися так, як вважатимуть за потрібне. Включаючи і банальну перепродаж вантажу», – вважає Роман Хіміч.
Ставницер упоминает примечательный эпизод, о котором я прочитал несколько дней назад у Евгения Подгайная. В тот же день,...
Опубликовано Романом Химичем Понедельник, 30 марта 2020 г.
Нагадаємо: 29 березня в Україну прибув другий літак з Китаю із масками і захисними костюмами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].