Китайці впевнені, що влада не менш як в 10 разів занизила смертність від COVID-19 в країні

Китайці впевнені, що влада не менш як в 10 разів занизила смертність від COVID-19 в країні

В самому лише Ухані від вірусу могли померти 26 000 людей

Китайці впевнені, що влада не менш як в 10 разів занизила смертність від COVID-19 в країні
фото DR

Китайська влада могла занизити офіційну статистику щодо смертності від коронавірусу COVID-19 в країні, вважають місцеві жителі. У соцмережах, незважаючи на цензуру, поширюються фотографії нескінченних черг перед похоронними домами в Ухані, передає RFI.

Під час епідемії померлих негайно кремували, без похоронних церемоній і без вказування причини смерті. Родичам загиблих доводиться чекати повідомлення від влади, щоб забрати урни з прахом. Урни почали видавати тільки 23 березня.

За офіційними даними, в епіцентрі епідемії, Ухані, від наслідків коронавірусу померли 2535 осіб. Китайське економічне видання Caixin, яке також займається журналістськими розслідуваннями, ставить під сумнів офіційну статистику. За даними видання, тільки в один з семи похоронних домів вантажівки доставили 5000 урн в минулу середу і четвер. Видання опублікувало фото, на яких видно, що урни складають в будівлі.

Caixin оприлюднило і фотографії величезних черг перед Уханьськими похоронними домами. Деякі очевидці розповідають, що їм доводилося чекати по кілька годин, а поліція перевіряла, щоб ніхто не робив фото. Фотографії та відео черг видаляють з соцмереж, пише видання Asia News.

За підрахунком цього порталу, з 23 березня по 4 квітня тільки в Ухані видадуть 45500 урн з прахом. «Ймовірно, не всі смерті пов'язані з коронавірусом, але майже точно можна стверджувати, що офіційні цифри навмисно занижені», – робить висновок Asia News.

Видання Newsweek в кінці минулого тижня оцінило кількість померлих від коронавірусу в Ухані в десятки тисяч чоловік. За весь 2019 рік у місті Ухань було піддано кремації трохи більше 56 000 чоловік. Місцеві жителі порівняли кількість виданих урн зі звичайними показниками смертності. Вони дійшли висновку, що від коронавірусу могли померти 26 000 людей.

Посол Китаю у Франції в інтерв'ю BFM TV заявив, що мова йде про «нормальну смертність», не пов'язану з коронавірусом. Він нагадав, що урни з прахом перестали видавати з 23 січня.

Між тим, з 28 березня в Ухані офіційно відновилася робота залізниці і метрополітену.

Нагадаємо, китайська влада намагалася приховати спалах нового коронавірусу на початку епідемії. Лікаря, який першим заявив про появу нової інфекції, переслідували й залякували правоохоронні органи. Він сам заразився і помер від COVID-19. Його смерть викликала бурхливу реакцію в Китаї. Користувачі соцмереж почали писати про необхідність свободи слова.

Нагадаємо, у Лондоні заговорили про погіршення відносин з Китаєм через коронавірус.

Як повідомлялося, Китай у розпал епідемії вислав трьох журналістів WSJ через «неприємні» натяки щодо коронавірусу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло