Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Китай визнав помилкою переслідування лікаря, який першим повідомив про COVID-19

Китай визнав помилкою переслідування лікаря, який першим повідомив про COVID-19

Влада КНР визнала, що неправильно вчинила з Лі Веньляном, нині покійним

Китай визнав помилкою переслідування лікаря, який першим повідомив про COVID-19
фото WEIBO

Державний наглядовий комітет Китаю визнав помилкою дії поліції щодо лікаря Лі Веньляна, який одним з перших намагався повідомити про спалах коронавірусу в китайському місті Ухань. Про це йдеться в опублікованих результатах відповідного розслідування, передає RG.ru.

«Через винесене Лі Веньляну поліцією попередження і невідповідним нормі заходам виконання законодавства... Закликаємо органи громадської безпеки анулювати це офіційне попередження Лі Веньляну і притягнути до відповідальності відповідних співробітників . А також своєчасно оприлюднювати для громадськості результати перевірки», – йдеться в тексті за підсумками розслідування.

Як повідомлялося, 30 грудня 34-річний офтальмолог Центральної лікарні Уханя Лі Веньлян написав своїм колегам у соціальній мережі WeChat про перші випадки зараження, як він вважав, атиповою пневмонією на Уханьському ринку морепродуктів. Лікар тоді припускав, що мова йде про повернення вірусу SARS, яким китайці масово заражалися в 2002-2003 роках.

Уже 3 січня Веньляна викликали в поліцію і під розпис заборонили робити заяви, які можуть підірвати суспільний порядок. Йому також винесли офіційне попередження про поширення «неправдивої інформації в інтернеті», пригрозивши судом.

У підсумку лікар повернувся до роботи і через кілька днів сам захворів коронавірусом під час прийому пацієнта, у якого була пневмонія. Коли ж COVID-19 став з великою швидкістю поширюватися по Ухані, Верховний суд Китаю розкритикував дії поліції щодо Лі Веньляна, зазначивши, що вірус було б легше стримати, якби громадяни були до цього готові і почали раніше виконувати необхідні вимоги.

Незважаючи на всі спроби медиків допомогти своєму колезі, стан Лі швидко погіршувався, і 6 лютого він помер. Через деякий час з'ясувалося, що медики змогли запустити серце Лі Веньляна. Однак вийти з критичного стану лікар, що став відомим на весь світ, не зміг.

Протягом перших кількох тижнів січня влада Уханя наполягала на тому, що вірусом могли заразитися тільки ті, хто контактував із зараженими тваринами. Не було вжито жодних заходів безпеки для захисту лікарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті