Саудівська Аравія збільшила видобуток до історичного рекорду

Саудівська Аравія збільшила видобуток до історичного рекорду

Однак ЗМІ повідомляють, що покупців на настільки великі обсяги просто немає

Саудівська Аравія збільшила видобуток до історичного рекорду
фото www.saudiaramco.com/

Саудівська Аравія вперше в своїй історії видобула понад 12 млн барелів на добу (б / д). Це відбулось 1 квітня, як раз в той день, коли припинила діяти угода ОПЕК+ щодо обмежень нафтодобування. Про це пише Arab News.

В деяких звітах вказується цифра у 12,3 млрд б / д. Попередній рекорд складав 11 млн б / д.

Державний нафтовий гігант Saudi Aramco зобов’язався рекордно збільшити свою максимальну стійку потужність MSC – рівень, на якому він може безпечно підтримувати довгострокову продуктивність до 12,3 млн б / д. Те, що компанія уже досягла цього рівня свідчить про рішучу налаштованість королівства виграти битву за долю ринку.

Компанія випустила коротке відео, яке показує, як завантажені танкери відпливають з портів Саудівської Аравії. В Saudi Aramco розповіли, що відвантажили 18,8 млн барелів на 15 танкерів.

Стратегія Aramco щодо збільшення обсягів виробництва та пропозиції великих знижок для клієнтів змінила нафтову галузь, пише видання.  Ціни на сиру нафту впали на тлі суттєвого падіння попиту,спричиненого пандемією коронавірусу. Деякі виробники у США, де витрати на видобуток  вищими, вже починають зіштовхуватись з фінансовими труднощами.

«Якщо Саудівська Аравія це підтримуватиме, це буде безпрецедентна демонстрація їх MSC, – сказав Робін Міллс,виконавчий директор Qamar Energy Consultancy. – Якщо припустити, що це саме виробництво, а не економія на зберіганні, це вражаюче швидке нарощування».

Однак The Wall Street має інформацію,що королівству «просто немає куди подіти» такі обсяги.

«Є поставки з саудівських портів без кінцевого пункту призначення тому що покупців немає», – сказало одне з джерел видання

Президент США Дональд Трамп заявив в середу, що він очікує, що Саудівська Аравія і Росія досягнуть згоди в найближчі кілька днів по видобутку нафти, щоб покласти край цінової війни, яка «спустошила» нафтову промисловість у всьому світі. 

Ця заява американського лідера підштовхнула ціни на нафту вгору.

Як повідомлялось, у США збанкрутів перший великий виробник сланцевої нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті