ГарПок заборгував «Енергоатому» 5 млрд грн за лютий-березень

ГарПок заборгував «Енергоатому» 5 млрд грн за лютий-березень

«Укренерго» також заборгував «Енергоатомому» 400 млн грн

ГарПок заборгував «Енергоатому» 5 млрд грн за лютий-березень
Фото: facebook.com/atom.gov.ua

За лютий-березень 2020 року борг Гарантованого покупця (ГарПок) перед ДП «Енергоатомом» складе понад 5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

«Із січня 2020 року у Гарантованого покупця почалися фінансові проблеми, що призвели до порушення термінів оплати за електроенергію Енергоатому відповідно до укладеного договору, а згодом – і до накопичення боргу», – сказано в повідомленні.

Відтак, за відпущену електричну енергію у лютому ГарПок заборгував підприємству 3 млрд грн.

Станом на 1 квітня борг ГарПока за відпущену електроенергію у березні склав більше 800 млн грн.

У повідомленні зазначається, що за офіційною інформацією, наданою ГарПоком «Енергоатому», рівень оплати за березень становитиме лише 40%, а борг за березень – 2,3 млрд грн.

У повідомленні також наголошують, що заборгованість «Укренерго» перед «Енергоатомом» за договором купівлі-продажу електроенергії для врегулювання небалансів та послуг з балансування становить близько 400 млн грн.

Зазначається, що дефіцит коштів ставить під загрозу виконання «Енергоатомом» програм з підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності.

У повідомленні також підкреслили, що через брак фінансування виникають суттєві труднощі у виконанні виробничої програми, закупівлі свіжого ядерного палива, своєчасній виплаті заробітної плати, сплаті податків.

«Через відсутність реагування на критичну ситуацію з боку профільного Міністерства та Регулятора, а також погіршення фінансового стану Компанії, Енергоатом був вимушений застосувати своє право на обмеження відпуску електроенергії Гарантованому покупцю», – додали в пресслужбі підприємства.

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич так пояснив аспекти виникнення конфлікту:

«Гарантований покупець» отримує дохід від продажу електроенергії «Енергоатому» та «Укргідроенерго» на ринку «на добу вперед». За прогнозом НКРЕКП, середня ціна електроенергії на РДП повинна була становити 1,55 грн/ кВт у 2020 році. Але по факту, її вартість виявилася набагато нижче прогнозованої. Кілька днів поспіль ДП було змушене продавати енергію нижче ціни покупки в «Енергоатому» – дешевше 57 копійок. У підсумку, через занадто оптимістичний прогноз і штучні маніпуляції на ринку в ДП виник дефіцит коштів.
Це спровокувало ланцюгову реакцію – ГарПок не отримав достатнього прибутку, не розрахувався з «Енергоатомом» і не може продовжувати виплати за «зеленим» тарифом. Щоб покрити дефіцит коштів, НКРЕКП зобов'язала «Укренерго» виплатити ДП за січень і лютий близько 4 млрд грн. Але у НЕК (Укренерго – Mind) немає таких грошей, і не може бути при діючому тарифі на передачу. Тариф у 0,155 грн був розрахований з тієї ж прогнозованої ціни РДП у 1,55 грн, за рік компанія повинна була отримати лише 8,6 млрд грн для погашення таких витрат».

Нагадаємо: У Господарському суді м. Київ зареєстровано справу за позовом ДП «НАЕК «Енергоатом» до ДП «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд гривень за відпущену в лютому 2020 року електричну енергію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло