Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Запізнілий карантин у Швеції: вчений прогнозує, що у квітні коронавірусом заразиться 50% населення

Запізнілий карантин у Швеції: вчений прогнозує, що у квітні коронавірусом заразиться 50% населення

В країні досі працюють школи і заклади громадського харчування

Запізнілий карантин у Швеції: вчений прогнозує, що у квітні коронавірусом заразиться 50% населення
фото pixabay.com

Більша половина населення Швеції заразиться коронавірусом до кінця квітня, коли поширення COVID-19 стане найбільш інтенсивним, вважає професор математичної статистики Стокгольмського університету Том Бріттон. Про це він заявив в інтерв’ю місцевому телеканалу SVT.

«Хвороба настільки заразна, що до кінця квітня інфікована буде більша половина населення Швеції. Потім поширення вірусу не припиниться, а продовжиться нижчими темпами, і до кінця травня інфіковані будуть близько двох третин», – заявив він.

Як відомо, Швеція однією з останніх країн в Європі ввела карантин. Заборона на зібрання понад 50 людей вступила в дію в країні тільки 27 березня. Школи, магазини, кафе і бари досі продовжують працювати. Країна, за словами головного епідеміолога Андерса Тегнеля, вирішила виробляти колективний імунітет до хвороби.

При цьому шведська влада рекомендувала жителям поменше виходити з дому і дотримуватися дистанції. Влада обрала таку стратегію, покладаючись на свідомість шведів і з метою мінімізації шкоди економіці.

Як показують соцопитування, 56% жителів країни впевнені, що влада королівства все робить правильно.

Станом на 1 квітня в Швеції діагностовано 4947 випадків коронавірусної інфекції, від захворювання померли 239 людей. Однак зазначається, що загальна кількість заражених в дійсності може бути більшою, оскільки аналізи беруться лише у тих, хто потрапив до лікарні.

Уряд дав профільним відомствам доручення збільшити кількість тестів.

Для порівняння: в сусідній зі Швецією Норвегії – 4798 інфікованих, в Фінляндії – 1446, в Данії – 3275.

До недавнього часу Великобританія теж дотримувалася стратегії колективного імунітету і вводила серйозні обмеження тільки для літніх людей. Однак епідеміологи з Імперського коледжу в Лондоні довели, що в нинішній ситуації жорсткий сценарій – найефективніший засіб боротьби з вірусом, і влада дослухалася до їхніх порад.

За матеріалами news.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті