Запізнілий карантин у Швеції: вчений прогнозує, що у квітні коронавірусом заразиться 50% населення
В країні досі працюють школи і заклади громадського харчування

Більша половина населення Швеції заразиться коронавірусом до кінця квітня, коли поширення COVID-19 стане найбільш інтенсивним, вважає професор математичної статистики Стокгольмського університету Том Бріттон. Про це він заявив в інтерв’ю місцевому телеканалу SVT.
«Хвороба настільки заразна, що до кінця квітня інфікована буде більша половина населення Швеції. Потім поширення вірусу не припиниться, а продовжиться нижчими темпами, і до кінця травня інфіковані будуть близько двох третин», – заявив він.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Як відомо, Швеція однією з останніх країн в Європі ввела карантин. Заборона на зібрання понад 50 людей вступила в дію в країні тільки 27 березня. Школи, магазини, кафе і бари досі продовжують працювати. Країна, за словами головного епідеміолога Андерса Тегнеля, вирішила виробляти колективний імунітет до хвороби.
При цьому шведська влада рекомендувала жителям поменше виходити з дому і дотримуватися дистанції. Влада обрала таку стратегію, покладаючись на свідомість шведів і з метою мінімізації шкоди економіці.
Як показують соцопитування, 56% жителів країни впевнені, що влада королівства все робить правильно.
Станом на 1 квітня в Швеції діагностовано 4947 випадків коронавірусної інфекції, від захворювання померли 239 людей. Однак зазначається, що загальна кількість заражених в дійсності може бути більшою, оскільки аналізи беруться лише у тих, хто потрапив до лікарні.
Уряд дав профільним відомствам доручення збільшити кількість тестів.
Для порівняння: в сусідній зі Швецією Норвегії – 4798 інфікованих, в Фінляндії – 1446, в Данії – 3275.
До недавнього часу Великобританія теж дотримувалася стратегії колективного імунітету і вводила серйозні обмеження тільки для літніх людей. Однак епідеміологи з Імперського коледжу в Лондоні довели, що в нинішній ситуації жорсткий сценарій – найефективніший засіб боротьби з вірусом, і влада дослухалася до їхніх порад.
За матеріалами news.ru
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.