Горить ліс у Чорнобильській зоні, начальник ДЕІ вимагає підвищити штрафи за підпал

Горить ліс у Чорнобильській зоні, начальник ДЕІ вимагає підвищити штрафи за підпал

У центрі пожежі радіація перевищила норму

Горить ліс у Чорнобильській зоні, начальник ДЕІ вимагає підвищити штрафи за підпал
фото DR

Пожежа в лісах поблизу Чорнобиля продовжує поширюватися і охопила вже 100 гектарів лісу біля села Володимирівка, повідомив начальник Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

«Вогнеборці продовжують боротися з пожежою, яка виникла у Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на Чорнобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева», – написав він у соцмережі.

ДСНС вже займається ліквідацією пожежі, зазначив Фірсов, наголосивши, що ситуація буде повторюватися з року в рік, поки не буде збільшено штраф за підпал сухої трави.

Вогнеборці продовжують боротися з пожежою, яка виникла у Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на Чернобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева... Є погані новини – у центрі пожежі радіація вище норми. Як ви бачите на відео, показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі. На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів. Відповідні законопроекти є. Сподіваюся, вони будуть проголосовані. Інакше масштабні пожежі будуть і надалі відбуватися кожної осені та весни.

Опубліковано Єгором Фірсовим Неділя, 5 квітня 2020 р.

«Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів», – підкреслив начальник ДЕІ, додавши, що вже є відповідні законопроекти.

Він повідомив, що в центрі пожежі спостерігається підвищений рівень радіації: показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі, зазначив Фірсов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло