Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
ОПЕК та РФ домовились про скорочення нафтодобування, однак переговори ще триватимуть

ОПЕК та РФ домовились про скорочення нафтодобування, однак переговори ще триватимуть

Ціни на нафту відреагували падінням, оскільки трейдери не вірять, що обсягів скорочень, про які попередньо домовились, буде достатньо

ОПЕК та РФ домовились про скорочення нафтодобування, однак переговори ще триватимуть
фото www.flickr.com/photos/160629899@N02/48651350713/

ОПЕК та Росія домовились в четвер про значене скорочення обсягів видобування нафти, поклавши нарешті край війні за долю на ринку. Це в свою чергу, здійснило додатковий тиск на ціни – трейдери сприйняли новину не надто оптимістично і ціна на чорне золото впала на 3%, пише FT.

Сторони домовились про безпрецедентне скорочення на 10 млн барелів на добу, однак переговори ще не закінчились і угоду не укладено. Офіційний представник ОПЕК заявив, що переговори щодо завершення угоди будуть продовжені на зустрічі міністрів енергетики країн G20 в п’ятницю, 10 квітня.

За словами людей, близьких до переговорів, однією з перепон, яка встала на шляху до укладення угоди, стала відмова Мексики істотно обмежити своє виробництво. Мексика працює з групою ОПЕК+ з 2016 року, але має намір збільшити виробництво після кількох років спаду. Аналітики вважають, що ця мексиканська позиція навряд чи призведе до зриву угоди, але може стати причиною виключення її з нафтового альянсу.

Виробники нафти поголились скоротити видобуток на 10 млн барелів на добу, що «безумовно, є найбільшою угодою по поставкам в історії» і еквівалентна приблизно 10% до кризового попиту. Скорочення, згідно з планом, триватимуть до квітня 2022 року, а потім поступово зменшуватимуться.

Саудівська Аравія та РФ, два найбільших виробника, домовились між собою про скорочення близько 5 млн б / д. Інші учасники ОПЕК+ погодились прибрати ще 5 млн б / д. Картель закликав США та Канаду також урізати додаткові 5 млн б / д, коли міністри зберуть на позачергову зустріч.

Трейдери зустріли новини не надто оптимістично, оскільки вважають, що такого скорочення буде недостатньо.

Аналітки Goldman Sachs також вважають, що скорочення на 10 млн барелів глобального видобутку не допоможе відновленню попиту. Крім основного скорочення на 10 млн барелів на добу, буде потрібно додаткове зниження пропозиції ще на 4 млн б / д через зупинку виробництва через низькі цін, повідомив Goldman Sachs.

Нагадаємо: напередодні Reuters повідомило, що ОПЕК та інші нафтові країни провели в четвер переговори про рекордне скорочення видобутку нафти до 20 млн барелів на день, що еквівалентно приблизно 20% світового видобутку.

До переговорів, російська сторона заявляла, що готова скоротити обсяги нафтодобування максимум на 2 млн барелів на добу (б / д) в межах угоди ОПЕК+.

Як повідомлялось, США не планують скорочувати обсяги нафтодобування. Окрім того, як стало відомо американським ЗМІ, президент Дональд Трамп має намір домагатися стабілізації на ринках енергоносіїв головним чином за рахунок погроз ввести мита на нафту з Росії і Саудівської Аравії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті