Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
У Фірташа почали виробляти кисень для апаратів ШВЛ

У Фірташа почали виробляти кисень для апаратів ШВЛ

Медичний кисень є побічним продуктом при виробництві азотних добрив

У Фірташа почали виробляти кисень для апаратів ШВЛ
Фото: groupdf.com

На Сєвєродонецькому об'єднанні «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, запущено виробництво промислових газів – аргону, азоту і кисню медичної якості, що використовується в роботі апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Про це повідомляє пресслужба підприємства.

«За своєю суттю виробництво і продаж промислових газів – не такий маржинальний бізнес, як, наприклад, виробництво азотних добрив. Але якщо у підприємства з'являється можливість заробляти на побічному продукті виробництва, ми будемо це робити. Підприємство диверсифікує свої джерела доходів і робить бізнес більш стійким. Ми збільшуємо кількість наших клієнтів, а також кількість ринків, на яких ми присутні», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова голови правління Сєвєродонецького об'єднання «Азот» Леоніда Бугайова.

У повідломленні зазначають, що підприємство отримує аргон вищого сорту (концентрація 99,99%) на установці «Аргон», яка працює у цеху виробництва аміаку 1-А. Потужність установки – 300 тонн аргону на місяць.

Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» зможе випускати 4500 тонн кисню медичної якості та 300 тонн азоту на місяць.

Наразі азот і кисень виробляються для внутрішнього споживання, зокрема, використовуються у технологічних схемах і при виробництві мінеральних добрив.

У 2013 році підприємство отримало ліцензію від Державної служби з лікарських засобів на виробництво і продаж медичного кисню. Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» інвестувало понад 200 тис. грн у запуск виробництва цього продукту.

Раніше в державному концерні «Укроборонпром» заявили про готовність передати приватним виробникам документи для виготовлення апаратів ШВЛ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті