Кліматологи: чим більше в повітрі пилу і смогу – тим швидше поширюється коронавірус
Очищення повітря над містами в зв’язку з карантином має важливе значення для боротьби з інфекцією

Кліматологи Служби моніторингу атмосфери COPERNICUS надали свої висновки стосовно того, як змінився стан клімату останнім часом у зв’язку з пандемією коронавірусу на планеті і вжиті багатьма країнами обмеження на роботу підприємств і транспорту, пише Euronews.
Зокрема, зазначається, що зі знімків супутника Sentinel-5P помітно, що різко впав рівень забруднення повітря діоксидом азоту у Франції та Італії, міське повітря явно стало чистішим.
«У короткостроковій перспективі скорочення цього показника є дуже корисним. Рівень забруднення повітря впливає на серцеву та легеневу діяльність людини, тому якщо повітря чистіше в той час, коли вірус літає навколо, це може бути тільки хорошою новиною», – каже директор Служби моніторингу атмосфери COPERNICUS Вінсент-Анрі Пьох.
Ще одна перевага сьогоднішнього низького показника забруднення повітря: не можна виключати, що коронавірус може передаватися за допомогою частинок пилу. Наукового консенсусу з цього питання немає, але ряд експертів вважають, що це цілком ймовірно.
«Коли тверді частинки знаходяться в певній щільності повітря, де також міститься багато смогу і атмосферного забруднення, можна вважати, що вони потрапляють на свого роду автомагістраль, яка прискорює епідемію», – зазначає Алессандро Міан, глава італійського Товариства клімату і медицини.
Таким чином, скорочення в короткостроковій перспективі рівня забруднення повітря – позитивний фактор.
Проте, незважаючи на економічний спад, викиди парникових газів в атмосферу все ще відбуваються, а рівень вмісту вуглекислого газу – рекордно високий.
У Європі в цьому березні середня температура була майже на 2 градуси Цельсія вищою, ніж в період з 1981 по 2010 роки.
Ще більш екстремальні показники спостерігалися в деяких частинах України і Росії. В Україні температура в березні була на 6 градусів вище, ніж середній показник для цього місяця; в Росії – на цілих 8.
«Швидше за все, вплив припинення економічної діяльності на рівень вмісту в атмосфері СО2 буде вкрай незначним, – вважає Оксана Тарасова, керівник Відділу досліджень атмосфери Всесвітньої метеорологічної організації. – Нинішній рівень вмісту атмосферного CO2 складається не з щорічних викидів, а являє собою весь накопичений з доіндустріальної епохи обсяг. У такому масштабі скорочення викидів протягом одного конкретного року навряд чи матиме вплив на глобальний рівень вуглекислого газу в атмосфері», – зазначила вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].