США: Китай масово виселяє чорношкірих через коронавірус, однак офіційно спростовує це
Африканців насильно тестують на коронавірус і відбирають у них паспорти

11 квітня група послів африканських країн у Китаї написала відкрите звернення до уряду країни. Вони розповіли про те, що громадяни їх країн, що живуть у китайському місті Гаунчжоу, зазнають утисків, передає Reuters.
Зокрема, деякі африканці розповіли, що їх насильно тестують на коронавірус, примушують до жорсткого карантину або ж виселяють з будинків, бо вважають потенційними рознощиками коронавірусу. Міська влада Гуанчжоу, за їх словами, заборонила барам і закладам харчування обслуговувати темношкірих мешканців.
У зверненні послів відзначається ряд зареєстрованих інцидентів, в тому числі той факт, що африканців виселяють з готелів серед ночі, забирають їхні паспорти і загрожують відкликанням віз, депортацією чи арештом.
Міністр закордонних справ Гани і лідер нижньої палати парламенту Нігерії також окремо зустрілися з послами Китаю в своїх країнах з приводу повідомлень про жорстоке поводження з африканцями в Гуанчжоу.
На лист відреагували в консульстві США: представники дипломатичної місії випустили попередження для чорношкірого населення Китаю і звинуватила Пекін у дискримінації.
Китай спростував масове виселення чорношкірих з будинків у місті Гуанчжоу. Про це заявив прес-секретар МЗС Чжао Ліцзянь.
Він підкреслив, що в країні немає ніякої дискримінації приїжджих «африканських братів». За словами Ліцзянь, такі звинувачення Вашингтона – це лише спроба завдати шкоди відносинам Пекіна з іншими країнами.
Нагадаємо, контррозвідка Німеччини виявила, що Китай веде пропаганду в інших країнах на тлі пандемії коронавірусу.
Між тим американці через суд вимагають від КНР компенсацію за коронавірус – потенційний позов за шкоду від коронавірусу може скласти $1,2 трлн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].