Аваков: «Основна версія лісових пожеж на Житомирщині – підпал»
Поширенню пожеж сприяє посуха, безсніжна зима і зниження рівня води у річках

Причиною масштабних лісових пожеж у Житомирській області може бути навмисний підпал. Про це повідомив міністр МВС України Арсен Аваков під час засідання оперативного штабу в Овручі, передає Департамент комунікації МВС України.
У нараді взяли участь також секретар РНБО Олексій Данілов, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, голова ДСНС Микола Чечоткін та керівники Житомирської області й Держлісагенства. Зазначається, що делегація здійснила обліт зони лісових пожеж на Житомирщині.
«Ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС, яку очолює мій радник генерал Владислав Бухарєв. Ведеться слідство», – заявив Арсен Аваков.
«Однак не можна відкидати і недбалого ставлення до природи. Коли молодики дивним чином розважаються і в умовах сухої погоди, коли взимку не було снігу, дозволяють собі підпалювати траву. За останні три дні ми затримали декілька осіб, яких впіймали на підпалах трави та сміття обабіч лісу», – додав міністр.
За його словами, будуть змінені правила дій в заповідних зонах, в тому числі і в зоні відчуження.

Очільник ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що від 16 квітня на території Житомирської області триває пожежа, яка вже охопила територію 4 090 гектар. На даний момент над ліквідацією пожежі працює понад 1055 осіб особового складу, це як рятувальники, так і працівники Держлісагенства та більше 100 одиниць техніки.
«Станом на сьогодні локалізовано 5 великих пожеж, 4 у стані ліквідації, саме тут працюють великі пожежні літаки Ан-32П. Вночі працювали над тим, щоб пожежа не розповсюдилась на територію Білорусі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. (…) Вчора авіація здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Сили авіації направлені на болотисту місцевість, де неможливо використовувати наземну техніку», – зазначив Микола Чечоткін.
Він розповів, що загрози розповсюдження вогню в Чорнобильській зоні немає, рятувальники продовжують гасити 4 осередки вогню.

Чечоткін наголосив, що по всій Україні критично впав рівень води. Тому Державне агентство лісового господарства та Державне агентство водних ресурсів працюють над тим, щоб підняти рівень води у річках.
Пожежники врятували від вогню 28 будинків у двох селах – Личмани та Магдин. На час пожежі 48 громадян цих сіл відселили у безпечне місце, однак, вчора вони почали повертатися додому. Місцева влада надає всю необхідну допомогу погорільцям. Залучили міжнародні організації та ведуться переговори з будівельними компаніями стосовно надання їм будівельних матеріалів.
Наступного тижня на засіданні Уряду буде розглядатися питання додаткового фінансування для погорільців, зазначив Андрій Єрмак.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].