В Росії масово скуповують ВІЛ-препарат «Калетра», який вважають ефективним при коронавірусі
ВІЛ-інфіковані залишаються без необхідного лікування

У Росії сформувався чорний ринок препарату для лікування ВІЛ-інфікованих «Калетра» – його вважають ефективним і при лікуванні коронавірусу COVID-19, пише Reuters з посиланням на фармацевтів та російського виробника препарату.
Зараз в світі проходять понад 20 випробувань препарату «Калетра» як засобу лікування COVID-19. МОЗ Росії рекомендував препарат в якості можливого засобу для лікування COVID-19 в кінці січня після повідомлень з Китаю про його користь, але пізніше додав, що ефективність ліків не визначена.
Однак це не стало на заваді спекулянтам, які роблять ставку на те, що в міру поширення коронавірусу може виникнути дефіцит цього препарату, який також виробляється в Росії в якості дженерика (незапатентованого препарату – ред.) під назвою «Калідавір».
«Три місяці тому «калетру» неохоче брали у нас по 900 рублів/банку, – сказав один з інтернет-продавців, які торгують ліками від ВІЛ. – Зараз у нас купують її навперебій від 100 і до 700 банок по ціні 3800 рублів за банку. В основному купують, щоб потім дуже дорого продати».
За словами продавця, на перепродажі можна заробити від 7000 до 8000 рублів за коробку, і це турбує людей, заражених ВІЛ.
Калетра, як і інші препарати для лікування ВІЛ в Росії, відпускається тільки за рецептом. Тепер же на препарат виник дефіцит: «У нас машина їде від фармкомпанії, і все, що в ній їде, практично розписано під замовлення», – розповів виданню директор петербурзької клініки H-Clinic.
Вироблена в Росії компанією Р-Фарм в рамках угоди з американським виробником ліків і власником патенту AbbVie Inc, «Калетра» поставляється в невеликих кількостях до деяких аптеки і клініки, які лікують хворих на СНІД.
Один з ВІЛ-активістів в Росії повідомив, що спекулянти намагаються перекупити «Калетру» в пацієнтів з ВІЛ по 3000 рублів за упаковку.
«Ці хлопці активізувалися, намагаються скуповувати, аж до останньої пачки, зрозуміло, що ми їх посилаємо відразу», – зазначив гендиректор Р-Фарма Олексій Репік, додавши, що вперше помічені випадки, коли «Калетра» незаконно продається в аптеках без рецепта.
За його словами, Р-Фарм допомагає поліції відстежувати походження ліків, що продаються нелегально, тому що продаж будь-якого препарату на чорному ринку означає, що пацієнти, які дійсно його потребують, залишаються без лікування.
Нагадаємо, Україна закупить у США новий препарат від коронавірусу «Ремдесівір».
Тим часом фармацевтична компанія Novartis приступила до вивчення ефективності гідроксихлорохіну проти COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].