Нафта залишається в морі: танкери використовуються для зберігання, а не транспортування
Наразі на танкерах зберігаються рекордні 160 млн барелів нафти

Близько 160 млн барелів нафти зберігається наразі на танкерах в море, це рекордний історичний показник. Про це заявив Амру Катайя, глава компанії Landmark Marine, передає Інтерфакс-Україна.
Компанія, як зазначається, надає інвесторам інспекційні, консалтингові та інші послуги в галузі морського судноплавства.
Експерт із посиланням на дані морських служб стеження повідомив, що з цього обсягу близько 120 млн барелів доводиться на 60 супертанкерів водотоннажністю близько 2 млн барелів. На початку квітня їх число становило від 25 до 40, в лютому – лише 10.
За словами експерта, вартість фрахту суден на рік для зберігання нафти або товарів в море в середньому збільшилася з $8 млн до $18 млн, цей показник, можливо, зросте до $ 30 млн в майбутньому.
Він також розповів, що багато країн світу відмовляються приймати морські судна або не дозволяють їх командам спускатися на берег з метою боротьби з пандемією коронавірусу. .
Нагадаємо: раніше видання WSJ повідомило, що флот танкерів з нафтою з Саудівської Аравії рухається до узбережжя США. Обсяг нафти, доставлений з Саудівської Аравії, в сім разів перевищить звичайну місячну норму поставок.
Як повідомлялось, увечері 20 квітня ціни на нафту марки WTI обвалилися спочатку до нуля, а потім пішли в мінус – вперше за всю історію трейдери не знайшли не лише покупців, а й тих, хто візьме за доплату нафту на зберігання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].