Кабінет Міністрів продовжив карантин до 11 травня

Кабінет Міністрів продовжив карантин до 11 травня

План виходу з карантину складається з п'яти етапів

Этот материал также доступен на русском языке
Кабінет Міністрів продовжив карантин до 11 травня
Фото: КМУ

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію міністерства охорони здоров'я продовжити карантин до 11 травня. Відповідне рішення було прийняте на засідання уряду в середу, 22 квітня.

«План виходу з карантину складається з п'яти етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%», – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що за розрахунками уряду, «День К» має настати 12 травня.

За словами прем'єра, основна умова настання першого дня виходу з карантину – протягом 10 днів як мінімум відсоток виявлених випадків захворювання має не змінюватися або коливатися в межах 5%. 

Друга умова – лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж на 50%, зараз лікарні заповнені хворими на 10%.

«Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Вони також є, прописані, ми їх повідомимо розкажемо за яких умов буде наставати кожен з цих етапів», – сказав Шмигаль.

Прем'єр додав, що в разі, якщо епідеміологічна ситуація буде сприятливою, уряд після 11 травня розглядатиме можливість відкриття парків, скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг тощо.

У зв'язку з пандемією коронавірусу карантинні заходи на території України діють з 12 березня. 25 березня разом із введенням надзвичайної ситуації по всій країні уряд продовжив дію карантину до 24 квітня.

Раніше в МОЗ повідомили, що представлять Кабінету Міністрів постанову про продовження карантину до 12 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті