Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
ЄС звинуватив Росію в поширенні фейків про коронавірус

ЄС звинуватив Росію в поширенні фейків про коронавірус

Теорії змови «глобальних еліт», які нібито використовують вірус як зброю – це все робота Кремля

ЄС звинуватив Росію в поширенні фейків про коронавірус
фото Shutterstock

Євросоюз розкритикував Росію за поширення фейків про коронавірус. Російські ЗМІ налаштовують громадян проти світової спільноти, яка вживає заходів проти поширення коронавірусу COVID-19, заявила європейська кампанія з кібербезпеки EUvsDisinfo, передає euroradio.fm.

Тільки минулого тижня вона виявила 45 фейкових новин, які виставляють у вигідному світлі Кремль, 30 з них мали відношення до коронавірусу.

Користувачі Twitter, Facebook, Pinterest і Reddit перепостили, прокоментували і лайкнули ці фейки в цілому 36 500 разів, вказується далі в заяві.

За даними EUvsDisinfo, найпопулярнішою виявилася «новина» телеканалу RT (колишній Russia Today) про те, що Євросоюз нібито не допоміг своїм партнерам в боротьбі з коронавірусом, і що замість європейців їх підтримали Росія і Китай.

У березні 2020 року Європейська служба зовнішніх зв'язків опублікувала спеціальний звіт «Дезінформація про коронавірус», в якому окремим розділом згадується прокремлівська дезінформація.

Тільки за лютий-березень в базі EUvsDisinfo було зареєстровано понад 110 прикладів дезінформації про коронавірус, яку поширювали проросійські медіа. Ці приклади відповідали традиційній стратегії Кремля – сіяти недовіру і хаос, посилювати кризові ситуації і проблеми, що викликають громадське занепокоєння.

Причому дезінформація для російської аудиторії описувала вірус як форму іноземної агресії, стверджуючи, що коронавірус походить із секретних американських чи західних лабораторій. Дезінформація для міжнародної аудиторії була зосереджена на теоріях змови «глобальних еліт», які нібито цілеспрямовано використовують вірус як зброю для досягнення своїх власних цілей.

Нагадаємо, ЄС звинуватив Росію у поширенні фейків про COVID-19, а Китай – в розповсюдженні пропаганди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті