Населення заборгувало постачальникам електроенергії 4,7 млрд грн – Буславець

Населення заборгувало постачальникам електроенергії 4,7 млрд грн – Буславець

У результаті постачальники електроенергії заборгували 5 млрд грн «Укренерго»

Населення заборгувало постачальникам електроенергії 4,7 млрд грн – Буславець
Фото: Укрінформ

Населення заборгувало постачальникам електроенергії 4,7 млрд грн за останні три місяці, у результаті чого постачальники універсальних послуг заборгували 5 млрд грн перед «Укренерго»: 4,7 млрд грн із них виникли у зв’язку із заборгованістю населення. Про це повідомила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець під час онлайн-зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією.

«Ми живемо в найбільшій кризі за всю історію України, і електроенергетика є невід’ємною частиною цієї кризи. Ми вже бачимо на сьогодні кризу неплатежів», –  сказала Буславець.

Вона також зазначила, що у зв'язку з кризою неплатежів, «Укренерго» заборгувало понад 8 млрд грн «Гарантованому покупцю», що, в свою чергу, робить неможливим виконання зобов’язань перед виробниками «зеленої» енергії.

За словами в.о. міністра, загальний борг ГарПока вже сягнув 10 млрд грн, 6,3 млрд з яких  – перед виробниками ВДЕ, 4 млрд – перед «Енергоатомом» та ще 200 млн грн  – перед «Укргідроенерго».

«Було оголошено і дано доручення енергопостачальникам, розподільним компаніям, не відключати споживачів за несплату. І, на жаль, нашими споживачами це було сприйнято як можливість не сплачувати рахунки за електричну енергію», – наголосила Буславець.

Нагадаємо: станом на 1 квітня борг ГарПока перед «Енергоатомом» за відпущену електроенергію у березні склав більше 800 млн грн. Усього за лютий-березень ГарПок заборгував «Енергоатому» 5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло