Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Нафта WTI знову падає: зниження протягом торгів склало 30%

Нафта WTI знову падає: зниження протягом торгів склало 30%

Інвестори побоюються, що вартість WTI знову може опуститися до відʼємних значень

Нафта WTI знову падає: зниження протягом торгів склало 30%
фото Shutterstock

На ринку нафти триває зниження котирувань, оскільки інвестори побоюються повторного обвалу ціни на сировину через зниження попиту і заповнення сховищ

Вартість найближчого ф'ючерсу на нафту марки WTI впала на 29%, до $12 за барель станом на 16:30. Про це свідчать дані торгів на біржі, передає РБК.

Ціна на нафту марки Brent знижується на 9,4% – до $19,8 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту марки WTI з поставкою в червні прискорили падіння. Учасники торгів побоюються повторення обвалу котирувань травневих ф'ючерсів WTI до негативних значень, що спостерігався минулого тижня. 20 квітня вперше в історії вартість травневих ф'ючерсів на нафту WTI впала до від'ємних значень. На мінімумі ціна досягала мінус $40,32 за барель.

Негативно на ринок впливають побоювання з приводу швидкого заповнення потужностей для зберігання, особливо в США, і подальшого падіння попиту на сировину через економічний спад в усьому світі, викликаний пандемією коронавірусу. За оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, падіння попиту на нафту в квітні досягне 29 млн барелів на добу.

Початок скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК+ почнеться в п'ятницю. Зважаючи на стан ринку, ряд членів угоди вирішили почати зниження виробництва якомога раніше, наприклад Кувейт, Алжир і Нігерія. Про початок скорочення видобутку також повідомила Саудівська Аравія.

Нагадаємо, 20 квітня на біржових торгах травнені ф’ючерси на нафту WTI обвалилися до $0,01 за барель, що стало історичним мінімумом.

Але на цьому падіння цін не припинилося і пішло в мінусові цифри – це означає, що трейдери готові доплачувати потенційним покупцям за зберігання нафти.

Як заявив Амру Катайя, глава компанії Landmark Marine, близько 160 млн барелів нафти зберігається наразі на танкерах в морі, це рекордний історичний показник.

До всіх цих танкерів можуть приєднатися нові: зʼявилася інформація, що флот навантажених нафтою саудівських танкерів, який іде до США, обвалить ринок нафти ще більше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті