Нафта WTI знову падає: зниження протягом торгів склало 30%
Інвестори побоюються, що вартість WTI знову може опуститися до відʼємних значень

На ринку нафти триває зниження котирувань, оскільки інвестори побоюються повторного обвалу ціни на сировину через зниження попиту і заповнення сховищ
Вартість найближчого ф'ючерсу на нафту марки WTI впала на 29%, до $12 за барель станом на 16:30. Про це свідчать дані торгів на біржі, передає РБК.
Ціна на нафту марки Brent знижується на 9,4% – до $19,8 за барель.
Котирування ф'ючерсів на нафту марки WTI з поставкою в червні прискорили падіння. Учасники торгів побоюються повторення обвалу котирувань травневих ф'ючерсів WTI до негативних значень, що спостерігався минулого тижня. 20 квітня вперше в історії вартість травневих ф'ючерсів на нафту WTI впала до від'ємних значень. На мінімумі ціна досягала мінус $40,32 за барель.
Негативно на ринок впливають побоювання з приводу швидкого заповнення потужностей для зберігання, особливо в США, і подальшого падіння попиту на сировину через економічний спад в усьому світі, викликаний пандемією коронавірусу. За оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, падіння попиту на нафту в квітні досягне 29 млн барелів на добу.
Початок скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК+ почнеться в п'ятницю. Зважаючи на стан ринку, ряд членів угоди вирішили почати зниження виробництва якомога раніше, наприклад Кувейт, Алжир і Нігерія. Про початок скорочення видобутку також повідомила Саудівська Аравія.
Нагадаємо, 20 квітня на біржових торгах травнені ф’ючерси на нафту WTI обвалилися до $0,01 за барель, що стало історичним мінімумом.
Але на цьому падіння цін не припинилося і пішло в мінусові цифри – це означає, що трейдери готові доплачувати потенційним покупцям за зберігання нафти.
Як заявив Амру Катайя, глава компанії Landmark Marine, близько 160 млн барелів нафти зберігається наразі на танкерах в морі, це рекордний історичний показник.
До всіх цих танкерів можуть приєднатися нові: зʼявилася інформація, що флот навантажених нафтою саудівських танкерів, який іде до США, обвалить ринок нафти ще більше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].