Експерти розвінчали небезпечні міфи про коронавірус

Експерти розвінчали небезпечні міфи про коронавірус

Вірити фейкам та діяти на основі неправдивої інформації може бути дуже небезпечно

Експерти розвінчали небезпечні міфи про коронавірус
фото www.flickr.com/photos/143707811@N07/49629561786

Боротьба з пандемією включає в себе також і розвінчування фейкових новин, теорій змов та міфів. Дезінформація шириться соціальними мережами та цифровими платформами на тлі того, що люди прагнуть дізнатись якомога більше про загадковий новий коронавірус, який став причиною загибелі понад 233 000 людей. Навіть Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила, що боротьба з COVID-19 наразі є «інфодемією» дезінформації.

Як повідомляє CNBC, вірити та діяти на основі неправдивої інформації може бути дуже небезпечно.

Телеканал поговорив із експертами та приготувався розвінчати найпоширеніші міфи щодо коронавірусу.

Чи захищає сонячне світло від COVID-19? Ні, на думку ВООЗ, дія сонця або температури вище 25 градусів по Цельсію не зупинить від інфікування. В організації повідомляють, що вірус може передатись куди-завгодно, навіть в країни з жаркою та вологою погодою. Більшість Південно-Східної Азії має тропічний клімат. Однак за даними Університету Джона Гопкінса, регіон не уникнув росту числа заражень – в Сінгапурі зареєстровано понад 16 000 випадків, в Індонезії – близько 10 000, в Саудівській Аравії – більше 21 000 випадків.

Сильна спека може вбити вірус, але така температура тоді вб’є і людину, сказав доктор Леонг Хо Нам, спеціаліст по інфекційним захворюванням. Він пояснив, що 90-градусна спека протягом 15 хвилин ефективно знищить вірус, але жодна людина такої інтенсивності не перенесе.

Так само «немає жодних передумов вважати, що холод може вбити новий коронавірус», додає ВООЗ.

 Ефективним проти коронавірусу є ультрафіолет, однак його «неможливо отримати в середину тіла, оскільки його потрапляння бокується шкірою», пояснив Пол Оффіт, директор Освітнього центру вакцин.

Чи допоможе алкоголь? За повідомленнями, минулого місяця сотні людей в Ірані померли після вживання метанолу, який, як було поширено в соцмережах, може вилікувати від COVID-19. За останніми даними, число смертей в результаті вживання метанолу з тих пір зросло до 700 осіб.

Алкогольні напої не мають жодної лікувальної або профілактичної користі, заявив Вільям Шаффнер, професор медицини Університету Вандербільта. Він додав, що алкоголь ніяк не впливає на коронавірус або будь-який інший вірус. Інші експерти наголошують, що спроба вбити вірус алкоголем може нанести додаткової шкоди організму.

Замість цього експерти радять дотримуватись правил гігієни, в тому числі мити руки з милом, а також використовувати санітайзери.

Чи свідчить здатність затримати дихання на 10 секунд без відчуття дискомфорту або кашлю про відсутність захворювання? Ще одне небезпечне твердження, яке поширюється у соцмережах – це так званий дихальний тест із самоконтролем. Він стверджує, що люди, які можуть затримати дихання на 10 секунд без кашлю або дискомфорту, не заражені новим вірусом.

Доктор Фахім Юнус, начальник відділу інфекційних захворювань в Університеті штату Меріленд розвінчав цей міф.

«Більшість молодих пацієнтів з коронавірусом можуть затримувати дихання і на більш тривалий період, ніж 10 секунд. І багато людей старшого віку і без вірусу цього зробити не можуть». – зазначив він.

ВООЗ наголосила, що найкращим способом дізнатись чи є у вас вірус – це пройти ПЛР-тестування.

Чи був вірус викликаний розгортанням 5G? На початку цього місяця в Британії почали спалювати стільникові вишки, після того, як в Facebook поширилась чергова теорія змови, згідно з якою спалах коронавірусу був викликаний наступним поколінням мобільного інтернету.

ВООЗ підкреслює, що віруси не передаються по радіохвилям або мобільним мережам.

«Вірус надзвичайно підлий і перевершив усі очікування, але він так і не навчився навику телепортації через електричні кабелі і електромагнітні хвилі, – сказав Леонг.

«Немає нічого, що передавало б вірус за допомогою електроніки. Вірус передається від людини до людини і через речі, такі як столи, дверні ручки та інше», – додав Шаффнер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті