Вчені вивчають чи може газ, який подарував світу Віагру, допомогти лікувати пацієнтів з COVID-19
Мова йде про оксид азоту

Науковці взялись перевірити, чи може вдихання оксиду азоту допомогти у лікуванні пацієнтів з COVID-19 коронавірусом.
Як повідомляє CNBC, ціла низка досліджень та клінічних випробувань, які проводяться в лікаріні загального профілю в штаті Массачусетс, направлений на те, щоб дізнатись чи може оксид азоту допомогти врятувати хворих, уникнути інтубації та, ймовірно, навіть убезпечити працівників охорони здоров’я від інфікування.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Оксид азоту – це газ без кольору та запаху, який при вдиханні розширює кровоносні судини в легенях. Він часто використовується в якості першої лінії лікування недоношених дітей.
В 1998 році фармаколог Лії Ігнаро потримав Нобелівську премію за відкриття оксиду азоту в якості сигнальної молекули в серцево-судинної системи. Після цього, в 1999 році, його було схвалено Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів,і з того часу лікарі використовували його для лікування широкого спектру захворювань.
В 90-х роках оксид азоту зіграв центральну роль у розробці препарату для лікування еректильної дисфункції Віагри, оскільки основний інгредієнт синьої пігулки – силденафіл, дає розслабляючий ефект оксиду азоту в організмі та посилює кровообіг.
СтюартХарріс, лікар Массачусетскої лікарні загального профілю, повідомив, що наразі проводяться чотири дослідження, щоб дізнатись, чи мо;на використовувати вдихання оксиду азоту для лікування коронавірусу.
Попередні дані свідчать по те, що вдихання оксиду азоту може здійснювати вбиваючу вірус дію на COVID-19, йдеться у заяві на сайті лікарні. Це пов’язано з геномною схожістю між новим коронавірусом та вірусами, які викликали SARS та MERT. Дослідження під час атипової пневмонії в 2004-2005 роках показали, що оксид азоту був ефективним у знищені цього вірусу.
На питання чи вірить Харріс у те, що дослідження можуть призвести до ефективного лікування коронавірусу, лікар відповів, що не знає, тому «ми і проводимо дослідження. Але це те, на що варто звернути пильну увагу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.