НБУ прогнозує зростання рівня безробіття до 12% у другому кварталі року
Кількість нових вакансій під час карантину зменшилася удвічі, а кількість нових резюме скоротилась на 20%

За оцінкою НБУ, запровадження карантину не матиме значного впливу на рівень безробіття в першому кварталі, натомість у другому кварталі рівень безробіття зросте до 11,5-12% у сезонно скоригованому вимірі. Про це свідчать дані інфляційного звіту, опубліковані на сайті регулятора.
«Така оцінка ґрунтується на прогнозі НБУ щодо спаду реального ВВП у ІІ кварталі, а також результатах соціологічних опитувань про кількість осіб, які раніше працювали, але втратили роботу внаслідок запровадження карантинних заходів», – йдеться в матеріалах звіту.
Зазначається, що оцінки скориговано на припущення про певне розширення штату на підприємствах, які зіткнулися з підвищеним попитом на свої товари та послуги, а також, що частина тих, хто втратив роботу чи був у її пошуках до запровадження карантину, відмовиться від намірів знайти роботу та вибуде з робочої сили.
У повідомленні Нацбанку з посиланням на дані порталу Work.ua зазначається, що кількість нових вакансій за перші п'ять тижнів карантину зменшилася удвічі.
Окрім того, порівняно з початком карантину, кількість нових резюме за 6 тижнів зменшилася на 20%. У результаті збільшилося навантаження резюме на одну вакансію, відображаючи значні ускладнення отримання пошукачами нової роботи.
Як повідомлялось, НБУ прогнозує зниження укономіки України в другому кварталі 2020 року на 11% через карантинні заходи та скорочення глобального попиту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].