Німеччина відхилить заявку Nord Stream-2 і не звільнятиме його від вимог Газової директиви ЄС

Німеччина відхилить заявку Nord Stream-2 і не звільнятиме його від вимог Газової директиви ЄС

Остаточне рішення регулятор оголосить після 8 травня

Німеччина відхилить заявку Nord Stream-2 і не звільнятиме його від вимог Газової директиви ЄС
фото Twitter Nord Stream 2

Німецький регулятор – Федеральне мережеве агентство ФРН – вирішив відмовити компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту «Північний потік-2» з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Про це повідомила в п'ятницю газета Handelsblatt з посиланням на документ регулятора.

«Північний потік-2 в світлі недостатньої реалізації не відповідає умовам закону про енергетичне господарство ФРН для звільнення від правил», – наголошується в документі.

У Федеральному мережевому агентстві виданню повідомили, що приймають зауваження від зацікавлених сторін до 8 травня.

Після цього регулятор має намір «швидко» оголосити про своє остаточне рішення.

Для виведення газопроводу з-під дії оновленої Газової директиви ЄС потрібно, щоб проект був завершений до травня 2019 року. Nord Stream 2 AG вказувала на те, що хоча будівельно-технічні процеси не завершені, але, вважають в компанії, слід враховувати ту обставину, що до моменту вступу в силу нових правил вже були зроблені мільярдні інвестиції.

Цей аргумент німецьке агентство відкидає і відштовхується від будівельно-технічного розуміння терміна «завершення проекту».

За даними Handelsblatt, учасники процесу очікують того, що Nord Stream 2 AG подасть протест на рішення регулятора в Вищий земельний суд в Дюссельдорфі. Але не виключено, що той відразу перенаправить скаргу в Європейський суд, пише видання.

Заявки від Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG на виведення трубопроводів «Північний потік» і «Північний потік-2» з-під дії оновленої Газової директиви ЄС були подані в середині січня.

Суть внесених змін у Газову директиву – поширити на трубопроводи, що проходять в морській економічній зоні країн ЄС, норми третього енергопакету спільноти, які зобов'язують оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників. Це дозволить Єврокомісії розширити адміністративний контроль над російським експортом газу в держави.

21 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, що передбачає введення санкцій відносно російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». В американському Мінфіні заявили про негайний вступ санкцій в силу. Незадовго до підписання документа швейцарська компанія Allseas, що займається укладанням труб для газопроводу «Північний потік – 2», оголосила про припинення всіх робіт через загрозу санкцій, чекаючи роз'яснень від американської влади.

Нагадаємо, гендиректор оператора ГТС України пообіцяв зробити все, щоб зупинити «Північний потік-2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло