Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
48 нардепів просять КС визнати закон про землю неконституційним

48 нардепів просять КС визнати закон про землю неконституційним

Уповноваженими представниками нардепів зазначені Юлія Тимошенко та Сергій Власенко

48 нардепів просять КС визнати закон про землю неконституційним
Фото: wikipedia.org

Подання про визнання неконституційним закону про обіг земель сільгосппризначення направили до Конституційного Суду 48 народних депутатів. Про це повідомляє пресслужба суду.

«Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що оспорюваний Закон не відповідає низці статей Конституції України», – сказано в повідомленні.

Згідно тексту подання, уповноваженими представниками нардепів зазначені лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко та нардеп від її фракції Сергій Власенко.

Зокрема, нардепи заявляють, що ухвалення закону про обіг сільгоспземель в частині його здійснення за встановленою процедурою та у визначений час не відповідає конституційним вимогам.

Також депутати заявляють, що позачергове засідання Верховної Ради, на якому розглядали закон про землю, скликали на 30 березня, а сам закон в цілому ухвалили вже 31 березня. У цьому питанні парламентарі посилаються на ст. 27 Регламенту, відповідно до якої головуючий на засіданні ВР має право продовжувати засідання лише на 15 хвилин поза визначений час.

Нардепи просять КС визнати низку положень закон про землю такими, що не відповідають статтям Конституції.

Нагадаємо: Верховна Рада в ніч на 31 березня проголосувала за прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

За відкриття ринку землі проголосували 259 народних депутатів, з них 206 – представники фракції «Слуги народу». Проти – 24 голоси, утрималося – 3, не голосували – 29.

Позафракційні нардепи підтримали закон 5 голосами, «Європейська солідарність» – 23 і «Голос» – 13. «Довіра» – 12 голосів «за».

Фракції «Батьківщина», «ОПЗЖ» і депутатська група «За майбутнє» не надали своїх голосів за це рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті