IATA виступає проти порожніх крісел між пасажирами в літаках
У разі впровадження соціального дистанціювання авіаперевізники будуть змушені підняти тарифи на 43-54%

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (ІАТА) підтримує обов'язкове носіння масок на борту після відновлення авіасполучення в період пандемії коронавірсусу, проте виступає проти заходів соціального дистанціювання, які передбачають порожні крісла між пасажирами. Про це повідомляє пресслужба організації.
«Наявні дані свідчать про те, що ризик передачі інфекції на борту повітряного судна невеликий. Носіння масок пасажирами та екіпажем зменшить і без того низький ризик, не провокуючи при цьому різкого збільшення вартості авіаперельотів, яке принесуть заходи соціальної дистанції», – сказано в повідомленні IATA.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За даними неофіційного опитування асоціації, проведеного серед 18 великих авіакомпаній, протягом січня-березня 2020 року було виявлено лише три епізоди передбачуваної передачі COVID-19 у польоті, всі вони трапились від пасажирів до екіпажу.
Також дані опитування виявили чотири епізоди передачі вірусу від пілота до пілота, яка могла статися як в польоті, так і після нього включно із зупинкою.
У повідомленні IATA наголошують, що випадків передбачуваної передачі інфекції від пасажира до пасажира не зафіксовано.
Окрім того, за даними асоціації, заходи соціального дистанціювання в літаках можуть докорінно змінити економіку авіації, скоротивши максимальний коефіцієнт завантаження до 62% при середньому беззбитковому завантаженні в 77%.
За даними асоціації, в результаті зростання витрат авіаперевізники будуть змушені підняти тарифи на 43-54% у порівнянні з минулим роком у залежності від регіону.
Нагадаємо: на думку головного виконавчого директор лондонського аеропорту Хітроу Джона Холланда-Кея, введення соціального дистанціювання в аеропортах є «фізично неможливим».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.