Майнінг криптовалют є сучасним інструментом використання надлишкової електроенергії – Мінекоенерго
У відомстві пояснили, як планують вирішувати питання профіциту атомної генерації

У міністерстві енергетики та захисту довкілля заявили, що при наявності профіциту атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют. Про це йдеться в роз'ясненні міністерства щодо опублікованого доручення виконуючої обов'язки міністра енергетики Ольги Буславець до НАЕК «Енергоатом».
«Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку», – йдеться в повідомленні відомства.
Зазначається, що профіцит виробництва електроенергії в Україні зумовлений, серед іншого, впливом пандемії COVID-19 на національну економіку.
«Для української енергетики це означає більш серйозні виклики, на які держава, влада і суспільство мають реагувати оперативно, застосовувати нові підходи, адже йдеться про майбутнє України як модернової держави», – наголосили в міністерстві.
У відомстві також додали, що розглядають створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч із АЕС.
«В «Енергоатомі» було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проектом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД», – йдеться в тексті роз'яснення.
Зазначається, що в перспективі такі дата-центри можуть бути самоокупними.
Нагадаємо:народний депутат Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook оприлюднив доручення Мінекоенерго до НАЕК «Енергоатом», в якому йдеться про зменшення закупівель ядерного палива для АЕС у зв’язку з профіцитом базової генерації та вивчення можливостей майнінгу криптовалют задля забезпечення додаткових ринків збуту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].