АМКУ відкриває справу проти «Епіцентра» та «Нової лінії» через порушення режиму карантину

АМКУ відкриває справу проти «Епіцентра» та «Нової лінії» через порушення режиму карантину

У разі встановлення порушення конкурентного законодавства на компанії буде накладено штраф до 5% від доходу за 2019 рік

АМКУ відкриває справу проти «Епіцентра» та «Нової лінії» через порушення режиму карантину
Фото: 06267.com.ua

Антимонопольний комітет відкриє справу проти торговельних мереж «Епіцентр» та «Нова лінія» за фактом торгівлі забороненими товарами в період дії карантинних заходів після отримання копій відповідних протоколів від національної поліції. Про це повідомив голова київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький у коментарі «Економічній правді».

«Недотримання вищевказаними мережами загальнонаціональних обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України COVID-19, могли поставити ці магазини у більш вигідне становище відносно інших суб’єктів господарювання, які здійснюють подібне торговельне і побутове обслуговування населення, але дотрималися умов карантину», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Хмельницького.

Відтак, у випадку, якщо дослідження АМКУ підтвердить факти порушення конкурентного законодавства,  компанії  «Епіцентр» та «Нова лінія» будуть змішені сплатити штраф у розмірі до 5% від доходу за 2019 рік.

За словами Хмельницького, схожа ситуація зафіксована також з окремими київськими ресторанами.

«Збираємо матеріали й зважуємо можливості правозастосування. І перевіримо будь-які інші компанії, якщо матимемо підстави вважати, що вони вчинили аналогічні порушення», – наголосив голова київського відділення АМКУ.

Як повідомлялось, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попередив про відповідальність за порушення карантину в гіпермаркетах та ресторанах.

Зокрема, в деяких торгівельних центрах мережі «Епіцентр» та мережі «Нова лінія» зафіксовано торгівлю меблями та предметами електроніки, що не передбачено умовами карантину.

Порушення режиму карантинних обмежень також було зафіксовано в київських ресторанах «Виноградний хутір», «Мон шер», «Велюр», «Фабіус».

Зокрема ресторан «Велюр», який належить народному депутату від «Слуги народу» Миколі Тищенку, продовжували відвідувати VIP-гості – депутати, бізнесмени і колишні члени «Партії регіонів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті