Захворіло у світі
6,108,525
Померло у світі
370,247
Вилікувалось у світі
2,596,403
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Трамп наклав вето на заборону застосування сили проти Ірану

Трамп наклав вето на заборону застосування сили проти Ірану

Лідер США вважає, що ці обмеження є «образливими» для інституту президентства

Трамп наклав вето на заборону застосування сили проти Ірану
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/29829421110

Президент США Дональд Трамп наклав вето на резолюцію американського Конгресу про обмеження його повноважень щодо задіювання збройних сил щодо Ірану. Як повідомляє DW, американський лідер назвав документ «образливим» для інституту президентства.

Резолюція була розроблена та представлена законодавцями в Палаті представників, після того, як за наказом Трампа був ліквідований командувач спецпідрозділом «Аль-Кудс» Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Касем Сулеймані.

«Ми живемо у ворожому світі, повному зростаючих загроз, і Конституція США визнає, що президент повинен бути в змозі передбачити подальші кроки наших суперників і прийняти швидкі та рішучі дії у відповідь на них. Саме це я і зробив!», – пояснив Трамп.

 Він також висловив думку, що операція в Іраку була санкціонована резолюцією Конгресу США від 2002 року, дозволяє застосування сили в цій країні.

Нагадаємо: на початку січня Палата представників США підтримала обмеження військових повноважень президента Трампа. Ця резолюція покликана унеможливити оголошення війни Ірану без схвалення Конгресу

Натомість сам Дональд Трамп написав у своєму Twitter, що за його президентства США «ніколи не виправдовуватимуться перед ворогами, ніколи не вагатимуться в захисті американського життя та ніколи не припинять працювати над перемогою над радикальним ісламським тероризмом!».

Як повідомлялось, напруження між США та Іраном зросло після того, як 3 січня під час американської спецоперації було вбито іранського генерала Касема Сулеймані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті