ДБР розпочало розслідування обмеження вироблення електроенергії на АЕС

ДБР розпочало розслідування обмеження вироблення електроенергії на АЕС

У бюро зазначають, що потужність енергоблоків АЕС знижено задля збільшення обсягів закупівель електроенергії у приватних компаній

ДБР розпочало розслідування обмеження вироблення електроенергії на АЕС
Фото: atom.gov.ua

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій службових осіб міністерства енергетики та захисту довкілля щодо зниженням потужності енергоблоків атомних електростанцій на користь збільшення обсягів закупівлі електроенергії у приватних компаній. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

«Посадові особи Міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. Ним передбачено виведення підприємства державного сектору економіки атомної галузі в резерв та роботу на зниженій потужності енергоблоків. Натомість збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній», – йдеться в тексті повідомлення.

Як зазначають у бюро, зниження виробництва атомної галузі на 8,6% може призвести до зупинення енергоблоків АЕС, збитків державному бюджету та банкрутства об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Нагадаємо: Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не вбачає в рішеннях щодо обмеження режимів роботи атомних електростанцій будь-яких порушень правил і норм безпеки.

Раніше в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив, що оновлений прогнозний баланс об'єднаної електроенергетичної системи країни вимагає від «Енергоатому» виведення в резерв ще двох (крім енергоблоку №2 Запорізької АЕС) атомних блоків.

Як повідомлялось, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець доручила зменшити закупівлі ядерного палива для АЕС у зв’язку з профіцитом базової генерації та опрацювати питання проєкту з майнінгу криптовалют задля  забезпечення додаткових ринків збуту.

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) відключила та вивела в резерв енергоблок №2 у зв'язку із балансовими обмеженнями в енергосистемі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло