В наступному році іранська нафта отримає новий вихід до моря
Новий нафтопровід дозволить країні експортувати близько 1 млн б / д і не залежати від Ормузької протоки

Будівництво стратегічно важливого для Ірану нафтопроводу Гурійє – Яск йде повним ходом. Коли він буде завершений, іранська нафта отримає новий експортний термінал, що знаходиться поза межами Перської затоки, передає OilExp.
Зазначається, що початкова точка нафтопроводу знаходиться на родовищах в районі Гурійє, розташованого в провінції Хузестан. Кінцева – в 1100 кілометрах, в провінції Гормозган, в порту Яск на затоці Омана. Цей 42-дюймовий трубопровід дозволить Ірану безперешкодно поставляти на експорт близько 1 млн барелів на добу. Це буде можливо навіть в тому випадку, якщо Ормузьку протоку, за яким йдуть близько 35% від загального обсягу поставок нафти в світі, виявиться перекритий військовим конфліктом.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Очікується, що трубопровід буде запущений до 20 березня 2021 року.
«Нинішня логістична модель Ірану нестабільна в існуючих умовах. Близько 90% всієї експортної нафти країни відвантажується на терміналі острові Харг. А майже всі решта 10% – через термінали на островах Лаван і Сіррі. Це очевидна і легка мішень для США в разі нападу на Іран», – пояснило джерело.
До того ж,як відомо, Іран неодноразово попереджав, що може перекрити Ормузьку протоку в разі потреби. Але насправді Тегеран не піде на такий крок, оскільки тоді зупинить і власний нафтовий експорт. Тому, з якого боку не глянь, – термінал Яск Ірану необхідний, пише видання.
Особливий інтерес представляє система завантаження, яку побудують в терміналі. Вона не передбачає ніяких причалів і пірсів. Танкери будь-яких розмірів, включаючи гіганти VLCC, зможуть брати нафту прямо в морі за допомогою системи завантаження з точковим швартуванням (single point mooring – SPM). Такі системи розташовуються в декількох кілометрах від берега і отримують сировину для завантаження через підводні нафтопроводи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.