Позитивний тест на COVID-19 після одужання – це не повторне інфікування чи реактивація - ВООЗ
Це всього лише етап одужання

За словами представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, позитивна реакція на тест у людей, які вилікувались від нової коронавірусної інфекції не є реактивацією вірусу або повторним зараженням. Експерти переконані, що таким чином тест помилково реагує на відмираючі клітини, передає Science Alert.
Представники органів охорони здоров’я Південної Кореї повідомили про понад сотню таких випадків у квітні, що викликало занепокоєння про можливу хвилю повторних заражень.
«Ми знаємо, що деякі пацієнти дають позитивний результат після свого клінічного одужання», – зазначив представник ВООЗ, не посилаючись конкретно на Південну Корею
«Із того, що ми знаємо зараз і що засновано на останніх даних, здається, що ці пацієнти виганяють залишки уражених матеріалів з легень, це частина відновлення», – додав він.
Дослідження показали, що інфіковані новим коронавірусом люди починають накопичувати антитіла приблизно через тиждень після зараження або появи симптомів.
Однак, за словами експертів, досі неясно, чи накопичує організм систематичний імунітет, достатній для того, щоб відбити нову атаку вірусу і якщо це так, то як довго цей імунітет зберігається.
Що стосується пацієнтів, що одужали та які дали негативний результат, а через певний час знову позитивний, необхідне проведення додаткових досліджень.
«Нам потрібен систематичний збір зразків у тих, хто одужав, щоб краще зрозуміти, як довго вони виділяють живий вірус, – долали у ВООЗ. – Нам треба також зрозуміти, чи значить це те, що вони можуть передавати вірус іншим – наявність вірусу не обов’язково означає, що його можна передати іншій людині»,
Епідеміолог інфекційних захворювань Марія Ван Керхове, яка є частиною Програми ВООЗ по надзвичайним ситуаціям в галузі охорони здоров’я, пояснила сценарій із «мертвими клітинами».
«По мірі того, як легені загоюються, з’являються частинки, які являють собою мертві клітини. Ці фрагменти легень, які й дають позитивний результат… Це не інфекційний вірус, це не реактивація. Насправді це частина процесу загоювання. Чи значить це, що ці люди мають імунітет? Чи значить це, що вони захищені від повторного зараження? Ми поки що не знаємо відповідей на ці питання», – розповіла вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].