Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Чеські ЗМІ назвали ім'я російського дипломата, який перевозив рицин для отруєння мера Праги

Чеські ЗМІ назвали ім'я російського дипломата, який перевозив рицин для отруєння мера Праги

Кілька чеських муніципальних політиків опинилися під загрозою через їх політичну позицію

Чеські ЗМІ назвали ім'я російського дипломата, який перевозив рицин для отруєння мера Праги
фото pixabay.com

Чеські ЗМІ назвали можливе ім'я російського дипломата, якого спецслужби країни підозрюють в тому, що він привіз до Праги отруту рицин для організації замаху на муніципальних політиків, передає Голос Америки.

У репортажі Чеського телебачення стверджується, що «сліди ведуть до Андрія Кончакова» – в.о.голови представництва Росспівробітництва в Празі.

Стверджується, що дипломат прилетів до Праги 14 березня – ще до скасування авіасполучення з Москвою через епідемію коронаірусу – і привіз отруту в валізі, яку, згідно з міжнародною практикою, не оглядали.

Раніше ім'я «людини з рицином» назвав чеський сайт Seznam Zprávy, у його матеріалі йшлося про «Андрія Володимировича К.», 34-річного дипломата (саме стільки років Кончакову), який очолює в Празі представництво однієї з російських структур.

Сам Кончаков відкинув припущення, що привіз до Праги отруту, сказавши, що в його валізі були цукерки і засоби дезінфекції.

В кінці квітня журнал «Респект» повідомив про прибуття в Прагу російського дипломата з рицином в багажі. Джерела видання повідомили, що він міг бути агентом російських спецслужб.

Чеська контррозвідка підозрювала, що Москва може планувати атаку на чеських політиків – під охорону були взяті мери двох празьких районів і самої Праги.

Днями чеська газета Lidové noviny стверджувала, що дипломат, про якого попередили спецслужби, був співробітником ФСБ під прикриттям. Про його приїзд чеські спецслужби попередило анонімне джерело.

Зокрема, що замах міг загрожувати Ондржею Коларжу, старості Праги-6 – ініціатору  демонтажу пам'ятника маршалу Конєву, що викликало гнів Москви.

Також, за твердженнями ЗМІ, під охорону було взято мера Праги Зденека Гржиба, з ініціативи якого площа, де розташоване посольство Росії, була перейменована на честь Бориса Нємцова, і старосту району Ржепориє Павла Новотного, ініціатора встановлення пам'ятника солдатам РОА. Обидва цих рішення також не сподобалися Москві.

В російському МЗС відкидають будь-які звинувачення на свою адресу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті