Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Uber, Lyft, Bird та інші компанії, яким довелося звільняти працівників через ZOOM

Uber, Lyft, Bird та інші компанії, яким довелося звільняти працівників через ZOOM

У другому кварталі 2020 року роботу по всьому світу втратять 195 млн чоловік

Uber, Lyft, Bird та інші компанії, яким довелося звільняти працівників через ZOOM
фото DR

Через пандемію коронавірусу великі світові компанії і молоді мультинаціональні стартапи несуть багатомільярдні втрати. Одна за одною фірми повідомляють про масштабне скорочення співробітників. При цьому звільнення іноді проводяться несподіваними методами – дистанційно, пише RFI.

Онлайн сервіс таксі та доставки їжі Uber вирішив звільнити 3700 чоловік по всьому світу. Це майже 14% персоналу. З початком пандемії компанія зіткнулася з різким падінням попиту: кількість замовлень зменшилася майже на три чверті, через що в першому кварталі цього року Uber втратив майже $3 млрд. У квітні акції компанії впали на 50%.

Служба доставки їжі у деяких країнах виявилася навіть нерентабельною. З цієї причини компанія припинила надавати такі послуги в восьми країнах, серед яких Чехія, Румунія і Україна.

Крім звільнень, на які компанія витратить 20 млн євро, керівництво вирішило урізати річні витрати на $1 млрд, сподіваючись вийти на прибутковий рівень в наступному році.

Про скорочення співробітників цього тижня оголосив і один з головних конкурентів Uber, американський агрегатор таксі Lyft. Днями компанія повідомила, що звільняє майже 1000 співробітників, тобто 17% від загального штату. Ще близько 300 працівників відправлені в неоплачувану відпустку.

Раніше про масштабні скорочення заявила ще одна каліфорнійська компанія: онлайн-майданчик оренди житла Airbnb.

«Ми переживаємо найболючішу в нашому житті кризу», – зазначив директор компанії Брайан Ческі. 5 травня Airbnb повідомила про скорочення чверті свого штату. 1900 співробітників отримають вихідну допомогу, але можуть ще рік користуватися медичною страховкою за рахунок компанії. Airbnb також запевнила, що допоможе їм знайти нову роботу. Крім звільнень компанія згорнула ряд інвестиційний проектів.

В кінці квітня сервіс для мандрівників TripAdvisor повідомив про скорочення чверті свого штату. Майже 900 осіб в США, Канаді та ряді інших країн залишилися без роботи. А генеральний директор компанії Стів Кауфер відмовився від своєї зарплати на весь 2020 рік, виступивши з відкритим листом на сайті TripAdvisor.

 «Ми сподівалися, що скорочення витрат і тимчасових відпусток буде досить, але ситуація в зв'язку з пандемією погіршилася, і ми змушені вживати додаткових заходів», – йдеться в тексті заяви директора.

Однією з перших скоротити свій штат вдвічі вирішила компанія з оренди елекросамокатів Bird, заснована три роки тому. Причому, про своє звільнення співробітники дізналися по відеозв'язку через ZOOM. 27 березня керівництво компанії сповістило їх про проведення вебінару, однак до співробітників звернувся не керівник фірми, а невідомий жіночий голос в аудіозаписі повідомив, що всі учасники вебінару звільнені. Після цього співробітникам закрили доступ в корпоративну комп'ютерну систему і всіх інших облікових записів.

Схожим дистанційним методом своїх співробітників звільнив ще один каліфорнійський стартап TripActions з організації ділових відряджень. Цього разу під час ZOOM-вебінару до колег звернувся один з менеджерів платформи. Після короткого вступу про важку ситуацію в зв'язку з пандемією керівниця повідомила, що всі учасники цього віртуального зборів звільнені. Повідомлення викликало паніку і навіть сльози у працівників компанії.

Рекрутінговий стартап ZipRecruiter теж вирішив по відеозв'язку звільнити 400 своїх співробітників. За виконання цього непростого завдання узявся сам генеральний директор компанії.

Тисячі співробітників звільняють і великі світові компанії Rent the Runway, Sephora.

«Ми чули, як вони всі плакали», – сказала в інтерв'ю сайту Business Insider колишня співробітниця магазину парфумерії та косметики Sephora в Каліфорнії.

За прогнозами ООН, через пандемію коронавірусу в другому кварталі цього року роботу по всьому світу втратять 195 млн чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті