ВООЗ попередило про ризик другої хвилі коронавірусу після зняття карантину

ВООЗ попередило про ризик другої хвилі коронавірусу після зняття карантину

Антитіла до COVID-19 виявляються у порівняно невеликого відсотка населення

ВООЗ попередило про ризик другої хвилі коронавірусу після зняття карантину
фото DR

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейєсус попередив про необхідність не знижувати пильність і бути готовими до можливого повернення спалаху коронавірусної інфекції, передає Центр новин ООН.

Багато країн, які вжили заходів з дотримання фізичної дистанції, зуміли стримати поширення вірусу і зменшити навантаження на систему охорони здоров'я, наголосив він.

«При цьому подібні суворі заходи дорого обходяться населенню», – визнав гендиректор ВООЗ.

Він згоден, що поступове послідовне зняття обмежень життєво необхідно для того, щоб відновити економіку і дати людям можливість заробити на життя. При цьому він закликав бути готовими в разі нового спалаху коронавірусу відразу ж ввести заходи контролю.

«За даними попередніх досліджень, антитіла до COVID-19 виявляються у порівняно невеликого відсотка населення, – зазначив глава ВООЗ. – Це означає, що більшість населення все ще може заразитися».

Підтвердженням тому стали повідомлення про нові випадки зараження COVID-19 в Ухані, де були зняті всі обмеження. У Південній Кореї довелося знову закрити всі бари і клуби, а з моменту пом'якшення обмежень в Німеччині стали збільшуватися випадки зараження коронавірусом.

За даними ВООЗ, частка людей, що мають антитіла до коронавірусу, становить від 1% до 10% населення Землі.

У ВООЗ також оприлюднили рекомендації для країн, які планують відкрити школи. У числі факторів, які необхідно враховувати, приймаючи рішення про повернення школярів за парти, – ясне розуміння того, яким чином поширюється вірус, і наскільки він небезпечний для дітей.

Глава ВООЗ підкреслив, що поки не буде вакцини від COVID-19, обмежувальні заходи мають зберігатися.

Нагадаємо, вчені встановили, що літня температура не впливає на поширення коронавірусу, тож єдиним дієвим способом уповільнення епідемії є введення карантинних заходів.

Згідно з даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 12 травня у світі нараховується 4,177 мільйона підтверджених випадків COVID-19. Найбільше заражених – у США, Іспанії, Великобританії, Росії та Італії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло