Українські ТРЦ втратили 7 млрд грн у період карантину – дослідження
Орендарі приміщень у ТРЦ втратили понад 50 млрд грн товарообігу

Торговельно-розважальні центри (ТРЦ) України за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень, а їхні орендарі – понад 50 млрд грн товарообігу. Відповідні підрахунки зробили в Українській раді торговельних центрів (УРТЦ), передає Інтерфакс-Україна.
«За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили майже 7 млрд грн орендних надходжень. Орендарі українських ТРЦ втратили за два місяці більше ніж 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також усі обслуговуючі компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв'язку), втратили в обігу від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв'язку, зоотовари, побутова хімія тощо)», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова голови УРТЦ, операційного директора «Будхаус Груп» Максима Гаврюшина.
Водночас в УРТЦ зазначають, що масового відтоку орендарів поки не спостерігається, проте є поодинокі випадки закриття магазинів.
«У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично жодних витрат бізнес не несе. Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду й зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися», – зазначив Гаврюшин.
Члени УРТЦ прогнозують, що частка вільних площ у недостатньо розвинених ТЦ може зрости до 10-20%, тоді як успішні ТЦ залишатимуться заповненими.
За прогнозами Гаврюшина, українські ТРЦ будуть повільно відновлюватись протягом року та вийдуть на докризові показники навесні наступного року.
Як повідомлялось, німецька мережа універмагів Galeria Karstadt Kaufhof, яка зазнала серйозних фінансових труднощів, звернулася до суду через закриття її філіалів у зв'язку з епідемією в ФРН коронавірусу COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].