EASA внесло українські аеропорти в список небезпечних при епідемії коронавірусу

EASA внесло українські аеропорти в список небезпечних при епідемії коронавірусу

Авіаперевізники повинні проводити обов'язкове знезараження салонів після кожного рейсу

EASA внесло українські аеропорти в список небезпечних при епідемії коронавірусу
фото DR

Європейське агентство з безпеки авіації (EASA) внесло українські аеропорти в Київській та Чернівецькій областях в список розташованих в небезпечних регіонах по COVID-19. Це аеропорт Бориспіль, «Київ» (Жуляни) і Чернівці, передає avianews.com.

Зміни зафіксовані в 12-й версії програми від 12 травня, яка почне діяти з 14 травня.

Внесення в даний список не означає заборони на польоти в Європу, але в авіакомпаній з'являються додаткові вимоги щодо дезінфекції літаків.

Зокрема, авіаперевізники повинні проводити обов'язкове знезараження салонів після кожного рейсу з аеропортів, розташованих в регіонах ризику.

У разі, якщо авіакомпанія використовує дезінфікуючі засоби тривалої дії, обробка може бути відкладена. Однак в будь-якому випадку вона повинна бути проведена не пізніше 24 годин після вильоту з аеропорту в зоні ризику.

У список небезпечних EASA вносить держави, ґрунтуючись на доступній інформації від ВООЗ, керівництва Європейського центру по запобіганню і контролю захворювань і регіональних органів охорони здоров'я.

За даними МОЗ на 13 травня, Київ, Київська область і Чернівецька область увійшли в список регіонів з найбільшим рівнем виявлених випадків коронавірусу.

Крім українських аеропортів в додаток також внесені всі або деякі аеропорти Бельгії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Нідерландів, Португалії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії, Росії, Білорусі, Канади, США, Туреччини, ОАЕ, Індії, Японії та інших країн. З повним списком можна ознайомитися на сайті EASA.

Директива EASA щодо обов'язкової дезінфекції після виконання рейсів з регіонів ризику набула чинності 16 березня 2020 року.

Нагадаємо, аеропорт «Бориспіль» увійшов до списку найкращих у Східній Європі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті