Кабмін запропонував знизити «зелений тариф» для сонячних станцій на 25%

Кабмін запропонував знизити «зелений тариф» для сонячних станцій на 25%

Тариф для виробників електроенергії з ВЕС пропонується знизити на 12,5%

Кабмін запропонував знизити «зелений тариф» для сонячних станцій на 25%
Фото: glavcom.ua

Кабінет Міністрів на переговорах з інвесторами в альтернативну енергетику 14 травня запропонував проєкт меморандуму, який передбачає зниження «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій на 25% та для вітроенергетичних – на 12,5% без продовження термінів дії цього тарифу. Про це свідчить текст запропонованого документа, передає Інтерфакс-Україна.

«Виробники електроенергії з ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації без пролонгації терміну дії договорів: для всіх об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з енергії сонця – на 25%, для всіх об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 12,5%», – йдеться в проєкті меморандуму.

Крім того, терміни введення в експлуатацію сонячних енергетичних станцій СЕС за «зеленим тарифом» запропоновано обмежити до 1 липня 2020 року, вітрових електростанцій (ВЕС) – до 1 липня 2021 року.

Зазначається, що ті, хто введе свої об'єкти в експлуатацію після зазначених строків, зможуть взяти участь в аукціонах на квоти підтримки виробництва електроенергії з ВДЕ.

Також у проєкті передбачено, що відповідальність за небаланси для виробників електроенергії з ВДЕ, які не погодилися на умови добровільної реструктуризації, настає вже з 2020 року, тоді як для тих, хто погодився – з 1 січня 2022 року.

Відтак, відповідальність за небаланси із 1 липня 2020 року становитиме 10%, а з 1 січня 2021 року – 50%.

Проєкт меморандуму також передбачає безкоштовне обмеження відпуску електроенергії при диспетчеризації не більше 150 хв на рік.

Як повідомлялось, посли Бельгії, Великої Британії, Канади, Норвегії, Німеччини, Франції, Швеції та Південної Кореї в Україні в листі до керівництва країни закликали не допустити неповернення інвестицій у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) країни. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло