Європарламент підтримав надання Україні 1,2 млрд євро для подолання наслідків пандемії

Європарламент підтримав надання Україні 1,2 млрд євро для подолання наслідків пандемії

Голосування відбувалося за прискореною процедурою і дистанційно

Європарламент підтримав надання Україні 1,2 млрд євро для подолання наслідків пандемії
фото Shutterstock

Європарламент 15 травня підтримав пропозицію Єврокомісії і проголосував за виділення Україні 1,2 млрд євро кредиту для подолання економічних та соціальних наслідків пандемії коронавірусу,  повідомляє «Європейська правда».

Голосування відбулося у п’ятницю вдень, але його результат оголосили ввечері у зв’язку з необхідністю підрахувати голоси.

За рішення, яке ухвалили за прискореною процедурою, проголосували 547 євродепутатів, 93 виступили проти, 47 утрималися.  Рішення ще має затвердити Рада ЄС.

Загалом у голосуванні взяли участь 687 депутатів.

Більшість депутатів проголосували дистанційно через обмежувальні заходи, впроваджені у зв'язку з пандемією COVID-19.

Нагадаємо, 5 травня Рада ЄС погодила пропозицію Єврокомісії про надання 3 млрд євро макрофінансової допомоги 10 країнам з офіційно визнаною перспективою членства та країнам-сусідам для допомоги у подоланні наслідків пандемії коронавірусу. З цієї суми 1,2 млрд передбачені для України.

Фінансова допомога надаватиметься у формі позик на вигідних умовах.

Кошти будуть доступні протягом 12 місяців та будуть надаватися двома частинами. Максимальний термін погашення кредиту – 15 років.

Зазначається, що Києву буде надано найбільшу суму коштів. Так, Албанія отримає 180 млн євро, Боснія і Герцеговина – 250 млн євро, Грузія – 150 млн євро, Йорданія – 200 млн євро, Косово – 100 млн євро, Молдова – 100 млн євро, Чорногорія – 60 млн євро, Північна Македонія – 160 млн євро, Туніс – 600 млн євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло