Захворіло у світі
12,721,778
Померло у світі
565,219
Вилікувалось у світі
7,006,407
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Хакери зламали низку суперкомп’ютерів в Європі для майнінгу криптовалют

Хакери зламали низку суперкомп’ютерів в Європі для майнінгу криптовалют

Постраждали суперкомп’ютери в Британії, Німеччині та Швейцарії

Хакери зламали низку суперкомп’ютерів в Європі для майнінгу криптовалют
фото www.flickr.com/photos/argonne/3438830273

Низка суперкомп’ютерів по усій Європі була заражені цього тижня шкідливим програмним забезпеченням з метою використати ці пристрої для майнінгу криптовалюти Monero. Про це повідомляє ZDnet.

Відомо, що хакерські атаки були зафіксовані в Британії, Німеччині та Швейцарії.  Також є дані про подібний інцидент в Іспанії.

Наразі відомо про понад 10 заражених суперкомп’ютерів. До їхнього числа, зокрема, увійшли суперкомп’ютери ARCHER  в Единбурзькому університеті, Hawk в Університеті Штутгарта, JUSTUS  в Ульмському університеті та BinAC  в Тюбінгенському університеті.

Атаки, за попередніми даними, були здійснені з використанням скомпрометованих входів в систему SSH. Ймовірно, облікові дані були викрадені у членів університетів, які мали доступ до суперкомп’ютерів.

Кріс Домна, співзасновник компанії Cado Security,заявив, що зараз немає доказів того, що усі атаки були здійснені однією і тією ж групою. Однак від додав, що схожі імена файлів шкідливих програм та мережеві індикатори можуть свідчити, що за атаками стоїть одна група зловмисників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті